Nedávno skončilo mistrovství Evropy, kde naši střelci získali sedmnáct medailí. O víkendu se konala Velká cena Ostroměře ve střelbě z libovolné a sportovní malorážky v disciplíně 60 ran vleže a druhý den 3x20 ran vleže, vstoje a vkleče.
Těchto závodů se zúčastnilo několik reprezentantů z mistrovství Evropy, jako olympijský vítěz z roku 1988 Miroslav Varga, který je stále držitelem olympijského a světového rekordu, dlouholetý vynikající reprezentant a dvojnásobný olympionik Václav Bečvář, stále dobře střílející Libor Kůrka, a také mladí reprezentanti Václav Haman, držitel dvou stříbrných medailí, Michal Martinka a další česká špička střeleckého sportu. Nejstarším účastníkem byl byl 80letý Zdeněk Syrovátka, jeho výkon 584 bodů je obdivuhodný, stejně jako 15. místo ve velmi silné konkurenci.

Pěkné výkony

Nejprve se střílela disciplína libovolná malorážka a sportovní malorážka 60 ran vleže, kde startovalo 82 střelců. Čelo závodu ovládli střelci z Dukly Plzeń. První místo obsadil Václav Bečvář nástřelem 597 bodů z 600 možných. Stejného výsledku dosáhl druhý v pořadí Miroslav Varga a třetí skončil Michal Martinka s 595 body, všichni z Dukly Plzeň. Z domácích Březina 586, Mir. Zeman 581 (osobní rekord), Grüber 576, Táborský 572, Jar. Zeman 568 bodů.
V kategorii žen a juniorek patří prvenství Kračmarová (SSK Třebeš Hradec Králové) 590, druhá skončila Kožuriková (Praha 9) 583 a třetí Korecová (SSK Loyd Jablonec n. N.). Dorosteneckou kategorii vyhrál Velík (Třebeš Hradec Králové) 592, 2. Kugler (SSK Josefův Důl) 588 a 3. Zyklová (Třebeš Hradec Králové) 587.
Druhý den se pokračovalo disciplínou libovolná malorážka a sportovní malorážka 3x20 ran, a to po dvaceti vleže, vstoje, a vkleče. Této náročnější disciplíny se zúčastnilo jedenadvacet střelců.
Muži a junioři: 1. Martinka (Dukla Plzeň) 587, 2. V. Haman (Rapid Plzeň) 584, 3. Dočekal (SSK Chotěboř) 570, 4. Táborský (SSK Ostroměř) 564. Z domácích dále Březina 536, Grüber 511, atd.
Za velmi pěkné výkony a sportovní klání patří poděkování pořadatelům i rozhodčím a přízni krásného počasí po oba dny.
Jako další akcí v Ostroměři je velmi oblíbená střelba z praku, která se koná již v sobotu 8. září na zdejší střelnici, začátek v 9.30. Vše potřebné je na střelnici zajištěno, praky, střelivo, občerstvení i ubytování, stačí se jen dostavit s dobrou náladou.