Byla to současně kvalifikace pro mistrovství Evropy, které se uskuteční v Praze.
Nejúspěšnější výpravou se stali Slovinci, jejich reprezentanti vybojovali po třech zlatých a stříbrných medailích, čtyři bronzové a přidali několik dalších hodnotných umístění. Velmi pěknou bilancí se rovněž mohou pochlubit druzí Italové a třetí Němci. Česká republika byla klasifikována na šestém místě, když její borci získali po jedné medaili od každého kovu zásluhou Lukáše Krpálka, Renaty Ročňákové a Adriany Valcové.
Na jičínském tatami se představila řada talentovaných judistů. Patří mezi ně i Francouz Teddy Riner, ročník 1989, vítěz hmotnosti nad 100 kg. „Je to úžasný sportovec, o kterém jistě ještě uslyšíme. Zcela určitě má na olympijskou medaili,“ poznamenal Josef Letošník. Tento borec po vítězném zápase s Italem Lorenzo Romanem ještě stihl společně s trenérem několik koleček na tartanovém oválu jičínského stadionu. A kdo si z Jičína odvezl nejcennější kov?

 

Junioři

do 60 kg: 1. Amiran Papinashvili (Gruzie), 66 kg: 1. Attila Ungvari (Maďarsko), 73 kg: 1. Marc Schale (Německo), 81 kg: 1. Niko Kutsia (Gruzie), 90 kg: 1. Pablo Tomasetti (Itálie), do 100 kg: 1. Lukáš Krpálek (Česká republika), nad 100 kg: 1. Teddy Riner (Francie).

Juniorky

do 48 kg: 1. Leandra Freitasová (Portugalsko), 52 kg: 1. Andrea Bekičová (Chorvatsko), 57 kg: 1. Tina Trstenjaková (Slovinsko), 63 kg: 1. Tina Razingerová (Slovinsko), 70 kg: 1. Dominika Weigleinová (Německo), do 78 kg: 1. Lea Murková (Slovinsko), 2. Renata Ročňáková, 3. Adriana Valcová (obě Česká republika), nad 78 kg: 1. Lucia Tangorreová (Itálie).
Většina účastníků v Jičíně zůstává. Již dnes začíná kvalitní mezinárodní tréninkový kemp, na který je přihlášeno 150 zahraničních a 90 českých závodníků. Akce potrvá do čtvrtka 9. srpna.