Jakkoliv se může zdát konečné skóre 8:1 pro hosty jasnou záležitostí, průběh utkání tak jednoznačný nebyl. První bod sice rychle získala opora Petra Hynková, která rivalku Terezu Linhartovou vyprovodila z kurtu bez ztráty jediné hry (6:0, 6:0), naopak Lukáš Jebavý se v zápase mužských jedniček s Petrem Opletalem protrápil první sadou k výhře ve zkrácené hře a ve druhé pak soupeři nadělil nepopulárního kanára (7:6, 6:0).

Ještě těžší práci měly se svými soupeři týmové dvojky. Jak Patrik Matouš v zápase proti Radku Neugebauerovi (2:6, 6:2, 6:3), tak Veronika Buřičová proti Ivetě Stehlíkové (6:7, 6:3 a 6:3) dokázali zvrátit nepříznivý vývoj a po ztrátě prvního setu další dva bezpečně získali ve svůj prospěch. Jakub Krause měl utkání proti Jaromíru Malému pod kontrolou a uspěl po výsledku 6:3 a 6:3.

Bojovným výkonem potěšil ve své letošní premiéře Jiří Bartoš, pro kterého byl zápas s domácím bijcem Pavlem Rojkem testem, zda mu vydrží jeho těžce zkoušená záda. Jirka otočil ztracené utkání ze stavu 3:6 a 2:5 ke konečné výhře 2:6, 7:6 a 6:2.

Čtyřhry se za rozhodnutého stavu nehrály, po dohodě získali dva body hosté a čestný bod i domácí. V příštím kole se Novopačtí utkají 6. června v Chrudimi s místním TC.

Dospělí C se v okresním derby utkali v rámci Královéhradecké soutěže 2. třídy v bělohradské bažantnici se třetím týmem místního TJ.

V utkání bodovali Petr Holda, Jakub Hakl a obě pánské čtyřhry – Holda s Bulkem a Hakl se Stuchlíkem. Těsná prohra 4:5 znamená, že družstvo na první výhru stále čeká. Smůlu měli Jaromír Bulko a Lucie Bilová, kteří svým sokům podlehli po boji ve třech sadách. V posledním kole se družstvo utká v Horní Branné s místním Sokolem.

Nejmladší tenisté Nové Paky se v Královéhradecké krajské soutěži poměřili v Broumově s TJ Slovanem. K zápasu družstvo odjelo vlivem zranění oslabeno o dva hráče, a výsledkem tak byla porážka 2:7.

Výkonem potěšil zejména David Buřič, který po více než třech hodinách porazil týmovou jedničku soupeře Filipa Ptáčka 7:5, 6:7 a 6:2. Druhý bod získal Štěpán Píro. Povzbuzující skutečností je, že se mladí tenisté postupně zlepšují a kromě získaných zkušeností dosahují i vyrovnanějších výsledků. V příštím kole čeká družstvo domácí klání s lídrem soutěže TC Hořice.

Rezerva tenistů Nové Paky se ve 4. kole Královéhradecké krajské soutěže 1.A třídy střetla s mužstvem TK Turnov. Novopacký tým se nakonec výhrou 7:2 vyhoupl do klidného středu tabulky a v příštím kole se 14. června utká opět v domácím prostředí s TK Náchod. Domácí tým byl posílen o dvojici debutantů, z Áčka přišel na pomoc Jan Šmidrkal, a premiéru ve dvouhře si za novopacké družstvo prožil také bývalý dlouholetý reprezentant Jilemnice, Roman Jebavý starší. ⋌(jb)