Na inovované trati seriálu Mizuno Trail Running Cupu dokázal Janata zvítězit časem 4:18 o více než 11 minut před Ondřejem Pencem. „Příjemný výlet do Krkonoš skoro po roce,“ uvedl Janata. Čerstvý otec z královéhradecké běžecké prodejny v posledním roce omezil tréninkové objemy.

„Běhám víc kvalitu, na vytrvalost nezbývá čas. Ale letos ještě těžím z loňských dávek,“ hodnotil svůj výkon hořický běžec. Mikešová zvládla trať za 5:21, když závod pojala jako přípravu na ještě větší kopce do Francie. „Proto jsem měla za sebou už týdenní trénink v Krkonoších. Běželo se mi dobře, ale pořád jsem si myslela, že jsem druhá. Až někde na třicátém jsem dostala zprávu, že vedu, uklidnila se a pěkně se rozběhla,“ řekla Mikešová. Druhá skončila Barbora Zavřelová z Němčic a třetí Martina Hampejsová.

A jak se ujaly změny tratí - odlišné stoupání do Medvědína a vypuštění závěrečné Hromovky na padesátce a zrušení výstupu na Stoh na půlmaratonu?

„Pro nás úplně vepředu by asi ty závěrečné kopce tolik nevadily, ale věřím, že 95% pole to prospěje, celé tratě v horách jsou už dostatečně náročné a teď se mohlo víc běžet,“ shodli se Janata i vítěz půlmaratonu, který se zároveň běžel, Radek Hübl.