Utrhnout z kalendáře list s „neoblíbenou" třináctkou na konci a poprvé si prohlédnout plakát nový. Pro někoho byly předchozí měsíce úspěšné, pro někoho budou významnější ty nastávající. Vybrali jsme pět otázek mapující kolektivní sporty, které by měly děním hlavně v úvodu roku 2014 Pojizeřím hýbat.

Zahraje si fotbalový Turnov o postup do ČFL?

Zcela rozdílné starosti oproti předchozím letům mají fotbalisté z města Českého granátu. Díky spolupráci s prvoligovým Libercem se drží na čele divizní tabulky a ze třetího místa budou chtít na jaře bojovat o možnost postupu do třetí ligy. Jak se situace vyvrbí, na to si budou fanoušci muset počkat nejméně do června, kdy bude celá soutěž vrcholit posledními koly.

Kolik krajských titulů získají lomničtí hokejisté?

Výjimečnou sezonu zatím prožívají hokejisté od Jizery. Vévodí dvěma krajským soutěžím, a tak budou mít v rozhodující fázi ročníku 2013-2014 možnost bojovat hned o dva přebornické tituly. Zda se jim podaří zvítězit v Přeboru Prahy či v Přeboru Libereckého kraje, se fanoušci dozví v druhém a třetím měsíci v roce, kdy přijdou na řadu play off.

Kam dotáhne druholigové snažení volejbalový Turnov?

Druhým rokem působí oddíl TJ Zikuda Turnov ve druhé národní lize. Volejbalisté z Českého ráje jsou po úvodní polovině soutěže na prvním místě a stali se z nich tedy vážní aspiranti na účast v kvalifikační skupině o ligu první. Tabulka je ale stále velmi vyrovnaná. Liga bude posledními koly vrcholit v březnu.

Bude zájem o postup z okresního fotbalové scény?

Tak tato otázka trápí zřejmě celé vedení okresního fotbalového svazu. Vloni do krajské I. B třídy nepostoupil kvůli nezájmu žádný z týmů. O tom, aby se podobná situace neopakovala, musí začít přemýšlet v postupových záležitostech hlavně v Bělé, Stružinci a Libštátu. Právě kluby z těchto malých obcí totiž vévodí okresnímu přeboru, který odstartuje na přelomu března a dubna a vyvrcholí v červnu.

Jaký vrchol čeká na turnovské orientační běžce?

Mistrovství světa, mistrovství Evropy, domácí scéna. Orientační běžci budou mít v letošním roce hodně napilno. I to, na jakých akcích bude největší oddíl ze Semilska OOB TJ Turnov prezentovat úspěšné závodníky, se čtenáři dozví z Krkonošského deníku.