VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jak veteráni běhali na mistrovství světa

Jičínsko - Když jsme s někým nezasvěceným diskutovali na téma MS veteránů v orientačním běhu a Maďarsko, všichni říkali, kde tam chcete běhat, když tam nemají žádné pohoří… Mají, to jsme věděli, ale jak cesta na jih zmíněné země potvrdila, jinak je to celé rovina jak u Pardubic.

24.7.2011
SDÍLEJ:

CENTRUM A CÍL semifinále sprintu se konaly u mešity v samém centru Pécse. Foto: Pavel Vydra

Vyrazili jsme den před oficiálním zahájením brzy ráno, abychom stihli v Pécsi, kde bylo centrum, odprezentovat všech pět členů oddílu OK Reco Sport a tréninkově pochodit v prostoru, který měl připomenout zítřejší kvalifikaci na orienťácký sprint. Poté jsme se vydali na prohlídku centra „Pětikostelí“…

Navečer jsme se ubytovali v kempu u jezera Orfü, kde nám místo na stan hlídali kolegové z Nové Paky a českou skupinku posílili i běžci Vrchlabí a Turnova. Večer a řada dalších se nesly v duchu vzpomínání na předchozí mistrovství světa, v nichž my jsme byli mezi zkušenými benjamínky, neboť nás, na rozdíl od kolegů, čekal teprve třetí veteránský šampionát. A tak jsme si rádi vyslechli nevšední příběhy a zážitky z MS, která se konala v Norsku, Kanadě, USA nebo Novém Boru.

Stavitelé tratí na kvalifikační závod využili v Pécsi zejména historické centrum, jeho zákoutí, uličky, parky, dětská hřiště, různá spojovací schodiště s doběhem na hlavním náměstí před kostel mešitou z osmanských dob. Na náměstí se tísnilo několik tisícovek diváků i závodníků. V podvečer totiž proběhl i slavnostní nástup všech zúčastněných zemí a oficiální zahájení WMOC 2011. My jsme ještě stihli navštívit stylovou „čtyřku“ s pravými maďarskými specialitami. Hned druhý den na nás čekalo finále ve sprintu, které se odehrálo v nedalekém bývalém hornickém městě (uhelné a uranové doly) Komló.

Shromaždiště a centrum bylo sice v příjemném parku, kde každý hledal místo ve stínu na více než třicetistupňovém vedru, ale větší část trati se běžela v poměrně nevábném prostoru sídliště, řadových garáží, okrajových zarostlých ploch se skládkami, odkud jsme se uličkami dostali až na cíl, kde jsme v závěrečné pasáži sbírali kontroly ve svahovitém parku. Doběh na hlavní třídě opět sledovaly stovky diváků. Prapor naší výpravy držel nejvýše Ivan Vydra, který vybojoval v M45A 46. místo, v „béčkách“ obsadil Zdeněk Kořínek 44. pozici. Dařilo se Ivě Kábrtové, která v početné konkurenci obsadila ve W45B 19. místo, Saša Dastychová pak doběhla 12. ve W35B. Pavel Vydra (jako první nepostupující do béčka) pak skončil čtvrtý ve finále H45C. Zároveň jsme byli duchem v Nové Pace, kde jsme drželi na dálku palce Vaškovi Fejfarovi, který jel o další body ME v autokrosu. Po dojezdu finále jsme byli odměněni několika esemeskami se zprávou o Vaškově triumfu.

Následoval první den volna, který někteří závodníci využili k tréninkovému závodu (Model Event), další pak k výletu nebo odpočinku před náročnými kvalifikacemi na klasické trati. Zástupci našeho oddílu se rozdělili na dvě skupiny – část odjela ke sto kilometrů vzdálenému Balatonu, my s Ivou pak do Čechy opěvovaných termálních lázní Harkány v blízkosti chorvatských hranic. Je pravdou, že to byla po dvou závodech velice příjemná relaxace. Na zpáteční cestě jsme se ještě zatavili nad Pécsí na televizní věži s rozhlednou na hoře Misina (525 m.n.m), která tvoří dominantu zdejšího pohoří Mécsek. Při každém výjezdu a sjezdu do kempu jsme se pohybovali po silničce plné desítek zatáček trati rychlostní zkoušky 44. ročníku Mécsek Rally, která se zde jela pouhý týden po našem odjezdu. Volný den končil a my jsme se prohlídkami starších map připravovali na terén kvalifikací pro klasickou trať pro nás dosud neznámý.

Dokončení přineseme v pondělním Jičínském deníku.

Pavel Vydra

24.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Rozvoz dokumentů pro Jičín a okolí18 000 Kč

Přijmeme muže a ženy na rozvoz dokumentů a zapisování dat.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu20 000 Kč

Úředníci ve skladech Celní specialista/-ka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme: •SŠ, zaměření nejlépe ekonom.,, •praxe výhodou – praxe v logistice, skladu, nákup, odbyt, •znalost MS Office (Word, Excel, Outlook), aktivní znalost AJ podmínkou, ŘP sk. B, •komunikativnost, spolehlivost, pečlivost, Náplň práce: • Vedení, zpracování, odeslání Intrastatu, Ukončování tranzitu, Proclívání materiálu nakoupeného v režimech, •Komunikace s celními úřady, předávání výkazů a evidence dle vydaných rozhodnutí , •Kontrola platnosti certifikátů a rozhodnutí (ZJP, Tranzit, e-Dovoz, e-Vývoz, bankovní záruka…), •Vystavování prohlášení a vedení dodavatelských prohlášení, evidence, kontrola, Nabízíme:, •PP na dobu určitou, •Pružná pracovní doba, •zajímavou a zodpovědnou práci u mezinárodně orientované společnosti , •podporu personálního a odborného rozvoje zaměstnanců , •nástup možný ihned, • firemní benefity (5 dní dovolené nad zák.rámec, jazykové kurzy, pružná pracovní doba, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění, bonus za plnou docházku, stravenky, sleva na mobilní tarify pro soukr. účely), Motivační dopis a životopis v českém a anglickém jazyce zasílejte prosím nejlépe e-mailem na adresu sona.ruzanská@hydra-components.com. Více informací o společnosti naleznete na www.hydra-components.com, případně Vám je rádi podáme na tel.: 737 216 344. Pracoviště: Hydra a.s. - (816), Hradecká, č.p. 816, 506 01 Jičín 1. Informace: Soňa Ružanská, +420 737 216 344.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Projektant ve20 000 Kč

Strojírenští technici projektanti, konstruktéři vývojový pracovník. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: popis práce: vývoj výkonových kondenzátorů a kondenzátorů pro výkonovou elektroniku a jejich následné zavádění do sériové výroby, • práce na vývojových projektech , • zpracování výkresové dokumentace (Solidworks, AutoCad) , • práce s dokumenty (kusovníky, výkresy…), • spolupráce s laboratoří , , požadujeme: • SŠ vzdělání technického směru - elektro, • praxe v oblasti vývoje, ale možno i absolvent, • aktivní znalost NJ nebo AJ podmínkou , • zkoušky dle. Vyhl. 50/78 Sb. výhodou, • dobrá znalost práce v MS Office aplikacích , • schopnost týmové, ale i samostatné práce, komunikativnost, pečlivost, • ŘP sk. B, ochota občasných služebních cest , nabízíme, • stálé a perspektivní zaměstnání s možností profesního i osobního růstu, • zajímavou a zodpovědnou práci u české, mezinárodně orientované společnost., • místo výkonu práce – Jičín , • firemní benefity (5 dní dovolené nad zák.rámec, jazykové kurzy, pružná pracovní doba, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění, docházkovné), Motivační dopis a životopis v českém a cizím jazyce zasílejte prosím nejlépe e-mailem na adresu sona.ruzanská@hydra-components.com. Více informací o společnosti naleznete na www.hydra-components.com, případně Vám je rádi podáme na tel.: 737 216 344. Pracoviště: Hydra a.s. - pobočka jičín, Průmyslová, č.p. 1110, 506 01 Jičín 1. Informace: Soňa Ružanská, +420 737 216 344.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik23 800 Kč

Stavební technici přípravy a realizace investic, inženýringu TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: TECHNIK/ČKA PŘÍPRAVY A REALIZACE STAVEB - pracoviště Jičín., Životopisy zasílejte nejpozději do 31.3. 2018 na adresu: ludmila.vlckova@uskhk.eu , Do předmětu uveďte "technik PRS JC". Vybraní uchazeči budou pozváni k pohovoru., Požadujeme:, - vzdělání SPŠ stavební nebo VŠ obor dopravní stavby (i pro absolventy), - znalost stavebního zákona výhodou, orientace v ČSN, - řidičský průkaz sk. B, - znalost práce na PC (Microsoft Office: Word, Excel, Outlook), - samostatnost, flexibilita, spolehlivost, Náplň práce:, Při přípravě staveb - Připravuje podklady pro investiční záměry. Zajišťuje přípravu staveb, zadání vypracování projektové dokumentace (průzkum, diagnostika a stavební dokumentace), její posouzení a schválení. Zajišťuje majetkovou přípravu staveb (příprava podkladů pro správní řízení, zjištění vlastníků nemovitostí a další podklady pro jednání o výkupech pozemků, příprava příslušných smluv. Zajištění povolení staveb dle stavebního a silničního zákona, projektových dokumentací, zpracování technických podkladů pro výběrová řízení objednatele. Vypracovává jednoduché rozpočty staveb., Při realizace staveb - Zajišťuje výkon technického dozoru staveb. Provádí kontrolu jakosti u zhotovitelů dle platných předpisů a odpovídá za převzetí prací a fakturaci stavby dle schválené PD. Zajišťuje užívání stavby dle stavebního zákona. Připravuje podklady pro zařazení stavby do majetku objednatele. Zajišťuje majetkové vypořádání dokončené stavby, kontroluje dodržování stavebního zákona a předpisů o dokumentaci staveb, účastní se posuzování, schvalování a uvádění do trvalého provozu staveb na spravované silniční síti. Zajišťuje potřebné podklady pro realizaci dotačních titulů. Sleduje stavbu v záruční době, v případě výskytu vad, zajišťuje jejich odstranění. , Nabízíme:, - dobré zázemí stabilní společnosti, pružná pracovní doba, 5 týdnů dovolené, - stravenky v hodnotě 100,- Kč, - průměrná roční hrubá mzda 380.000,- Kč včetně odměn, základní mzdové ohodnocení 23.800,-Kč, - příspěvek na "penzijní připojištění nebo spoření" ve výši 1500,- Kč/měsíc, Termín nástupu:, - dohodou. Pracoviště: Údržba silnic královéhradeckého kraje a.s., oblast jičín [741], M. Koněva, č.p. 467, 506 01 Jičín 1. Informace: Ludmila Vlčková, +420 495 540 219;725 929 139.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Zásah u laviny v Pramenném dole, muž málem skončil pod lavinou

Ilustrační fotografie.

Děti podpořily svého ředitele peticí

Sauron, pán Temné věže, dostal 13 let za pokus o vraždu

Valdice - Muž, který se loni v létě pokusil ve valdické věznici brutálně zavraždit spoluvězně, ve středu odešel od soudu s třináctiletým trestem vězení. Rozsudek přijal.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Krajští řidiči méně pijí, ale více bourají

Královéhradecko - Důsledkem alkoholu za volantem vyhasly v loňském roce na krajských silnicích dva lidské životy.

Bronzová Samková v Brně a 88letý násilník s paličkou na maso: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 21. února 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT