Nyní čeká svěřence trenérů Babákových prakticky totožný zápas, když zítra opět přivítají souseda v tabulce, Frýdek-Místek. Ten před vzájemným soubojem figuruje na sedmém místě se stejným počtem osmi bodů.

A jak zápas vidí jeden z jičínských trenérů Aleš Babák? „Je to pro nás prakticky identické utkání jako před týdnem s Hranicemi. Opět nás čeká soused v tabulce, máme stejně bodů. Určitě i Frýdeckomístečtí čekali, že se budou pohybovat v tabulce výše, nebo to bylo jejich cílem a přáním. Dokázali například získat body s Plzní, ale zase prohráli v Litovli a v několika utkáních podlehli poměrně těsným výsledkem. Ztracené body tedy budou chtít někde vybojovat zpět a určitě se budou snažit v Jičíně vyhrát," vyjádřil se k zápasu lodivod Jičína.

„Náš cíl nemůže být jiný než vyhrát, protože jak už bylo zmíněno, těch bodů jsme doma poztráceli hodně a už si to nemůžeme dovolit. Je to zápas o čtyři body, protože případné vítězství by nás teď poslalo i před Frýdek a udrželo nás v nějakém sebevědomém projevu, než kdybychom body ztratili," má jasno Babák.

„Frýdek má ve svém středu dlouholetou oporu a jednoho z nejlepších střelců extraligy posledních let Vojtěcha Petrovského, což je prakticky jejich ústřední hráč. Není to však jenom o něm. Soupeř disponuje poměrně fyzicky vyspělými hráči, má hodně vysoký střední blok, takže pro nás bude nejdůležitějším faktorem nalézt recept na vysokou obranu hostí a konečně se chceme chytit ve střelbě ze střední vzdálenosti, abychom branky stříleli jednodušeji. Věříme, že nastoupíme ve stejné sestavě jako s Hranicemi," řekl k soupeři a plánům na utkání.

Zápas Jičín – Frýdek-Místek je na programu zítra od 18.00 hodin.