Po předchozích zmáčených a zmrzlých závodech přišlo na řadu vytoužené sluníčko, a tak se na ranní prezenci dostavila skoro čtyřicítka závodníků. Po krátké instruktáži si všichni tréninkovým tempem projeli technicky náročnou trať a zjistili, že je čeká velké zúročení dosud získaných zkušeností. Tým pořadatelů před desátou hodinou obsadil svá stanoviště na trati a vše mohlo začít.

Dopolední série rozjížděk probíhala v klidném rytmu. Divokou, přesto profesorskou, jízdu předváděl zkušený mladoboleslavský autokrosař Martin Chytráček, který svým soupeřům ve třídě do 1400 ukazoval záda. Ale na ty mu statečně dýchali Michal Hála s Davidem Kutnarem. Ve finálové jízdě však Chytráček prohrál s Kutnarem, a třetím adeptem na stupně vítězů se stal Jan Pekárek, který nakonec získal i celkové vítězství parného závodu. S ním prohrál finálovou jízdu David Kutnar a Michal Hála skončil na třetím místě.

Ve třídě nad 1400 kralovali Libor Festa s Dušanem Horákem, kterým zdatně konkuroval Roman Čermák, jenž si zde odbyl svoji závodnickou premiéru. Nováček závodu Lukáš Skalník zabojoval a obsadil třetí příčku za Horákem a vítězným Festou.

V dámském poháru opět kralovala fotografka Zuzka Horáková, které zdatně sekundovala Pavlína Babáková. Lucie Straussová jela s vypůjčeným vozem, u něhož si stěžovala na nedostatečný výkon motoru, a tak jí to tentokrát v boji o stupínky nejvyšší nedalo.

Ve finálových jízdách však zabojovaly Zdena a Lucie Čermákovy. Zdena po technických problémech vozu Zuzky Horákové zvítězila, Lucie obsadila třetí příčku. Zuzka Horáková prohrála až ve své finálové jízdě, protože se odporoučela převodovka jejího vozu, a tak přišla na řadu práce pro odtahovou techniku.

Ve třídě speciál 4x4 opět sprintovali Pavel a Filip Stříbrní s velmi výkonnou Audi Quattro, tradičně s lehkým Peugeotem 205 bojoval Ivan Pech, a krásné výkony předváděl Petr Rychtera se svojí Škodou 120. Ten zůstal těsně pod stupni vítězů, před ním skončili Filip a Pavel, a vítězem prvního prázdninového závodu se stal Ivan Pech, který se ve své druhé sezóně značně vyjezdil a předvádí čistou a rychlou jízdu.

A takto se v seriálu závodů Rallye Show Nemyčeves vyjezdila velká většina účastníků, zejména žen a dívek. To je účelem pořádání celé akce. Škola bezpečné jízdy, škola smyku a sportovní jízdy, kterou vyučují zkušení závodní jezdci a instruktoři.

Proto neváhejte, a přijeďte si také zazávodit a naučit se správnému stylu jízdy v běžném provozu. Naučíme vás i závodní styl jízdy, správný posez ve vozidle, držení volantu a všechny řidičské návyky doladíme tak, aby jste řídili vždy bezpečně.

Další příležitost budete mít 17. srpna opět na trati v Nemyčevsi. Pokud nejste vlastníky vozu, můžete si jej u nás zapůjčit. Informace získáte již nyní na tel. 608 382 280 nebo na 774 285 265.

Výsledky, třída do 1400: 1. Jan Pekárek, Škoda Favorit 1300, 2. David Kutnar, Renault 5, 3. Michal Hála, Škoda Favorit 1300. Třída nad 1400: 1. Libor Festa, VW Golf 2000, 2. Dušan Horák, Škoda Favorit 1300. 3. Lukáš Skalník, Nissan 200 SX. Dámský pohár: 1. Zdena Čermáková, Mitsubishi Colt, 2. Zuzka Horáková, Škoda Favorit 1300, 3. Lucie Čermáková, Mitsubishi Colt. Třída speciál 4x4: 1. Ivan Pech, Peugeot 205 1400, 2. Pavel Stříbrný, Audi Quattro 2200 Turbo, 3. Filip Stříbrný, Audi Quattro 2200 Turbo. ⋌(mk)