Hranice – Jičín 28:22 (11:9)

Fakta – Nejvíce branek: Hub 8, Magrla 4, Tůma 3, Bechný 3 – Krahulec 7, Král 4/1, Horut 4. Rozhodčí: Frieser, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 1/1. Vyloučení: 3:3 (přímá ČK Šulce). Diváci: 160.

Na důležitou výhru s Brnem navázat nedokázali. Házenkáři jičínského Ronalu v neděli cestovali k dalšímu stěžejnímu duelu. Tentokrát se svěřenci trenéra Mašáta představili v rámci šestnáctého kola extraligy na půdě desátých Hranic. Jičínští zde však roli papírového favorita nepotvrdili a nakonec podlehli o šest branek, 22:28.

CO ROZHODLO

Hostům se vydařila úvodní desetiminutovka, na jejímž konci vedli 7:2, poslední pětiminutovka poločasu ale byla jasně v režii domácích, kteří šesti brankami v řadě otočili vývoj skóre ze stavu 5:9 na poločasových 11:9. Dalšími třemi góly pak Hranice navázaly i ve druhé půli, rychle si vypracovali šestibrankový náskok a bezpečný odstup si pak udržovali po zbytek poločasu.
Postřehy po utkání sdělil kapitán Jičína Martin Bareš.

Měli jste výborný vstup do zápasu, pak ale přišla špatná poslední pětiminutovka první půle. Rozhodla o konečném výsledku?
Určitě. Byla to naše mizérie v posledních pěti minutách prvního poločasu a řekl bych, že i první pětiminutovka té druhé. Hranice předvedly totální obrat, změnily trochu styl obrany. Nejprve bránili 0-6, pak najednou 1-5. To nám asi udělalo trochu paseku v útoku, nedávali jsme šance a přidaly se technické chyby.

V minulém utkání jste porazili Brno. Nyní to na soupeře nestačilo, co říkáte na výkon Hranic?
Bylo pro mě překvapením, že nás dokázaly přehrát rychlými protiútoky. Spíše sami od sebe jsme očekávali, že budeme schopní dobře bránit a chodit do protiútoků, což se nám dařilo prvních deset minut první půle. V dalším průběhu už nás naopak přehrál soupeř. Pak nás asi zaskočila ta změněná obrana, kde byl asi největší kámen úrazu. Nebyli jsme schopní se prosadit.

Co chybělo k tomu, abyste si odvezli alespoň bod?
Myslím si, že jsme se pak dostali do křeče, zápas se na začátku vyvíjel velice dobře, za stavu 9:5 možná stačilo ještě trochu odskočit na větší rozdíl. Takhle se Hranice vrátily do utkání a už to pak byla z naší strany křeč. Když pak dostal Ondra Šulc červenou kartu, bylo hotovo.

Je porážka v Hranicích velkou komplikací pro play off?
Je to jasné. Musíme doma porazit Veselí, čímž si myslím, že by bylo prakticky ze hry o play off. Doufejme, že se to nebude rozhodovat v posledním kole. Snad už to ale budeme mít zajištěné dříve a budeme pak jen hrát o co nejlepší pozici.