Druhým motivačním faktorem by pro Královské sokoly měla být skutečnost, že před vlastními fanoušky v této sezoně zatím nevyhráli. A to už v Třebši nastoupili k sedmi střetnutím!

Vysokoškoláci nejsou zrovna oblíbeným soupeřem svěřenců trenéra Lubomíra Peterky. Jenže na to se nelze ohlížet, Hradec už prostě musí zabrat. Alfou a omegou bude fakt, jestli klíčový pivot Šturanovič dohraje zápas, neboť už čtyřikrát (třetina zápasů) nasbíral předčasně pět osobních chyb a musel tak nuceně střídat. V posledním duelu s Ostravou (83:85) se tak stalo dokonce 7 minut před koncem čtvrté periody.

„Hrozně mě to mrzelo, protože zbývalo ještě mnoho času. Myslím si, že kdyby k vyfaulování nedošlo, tak bychom měli velkou šanci vyhrát. Je pravdou, že jsme celý zápas hořeli na doskoku a bez Maksima to byl úplný zmar,“ řekl hradecký kouč Lubomír Peterka.