Harcubová měla z vyhlašování na Večeru českého golfu zkušenost již z loňského roku, kdy zvítězila v žebříčku Objev roku do deseti let. Nyní se posunula o další krok dopředu a umístila se na třetí příčce v Národní Golfové Tour Mládeže v kategorii dívek do dvanácti let.

Kalendář NGTM 2012 měl čtyři základní turnaje a finále Masters, do něhož dostali pozvánku nejlepší hráči jednotlivých kategorií. Harcubová hrála tři kvalifikační turnaje na Mnichu, Hluboké a Nové Americe, kde se umístila na druhé, třetí a čtvrté příčce. Díky tomu se pohodlně kvalifikovala na Masters v Poděbradech. Ten ji zastihl ve velké pohodě. V nelehkých podzimních podmínkách turnaj vyhrála díky 81 a 84 úderům. V dlouhé historii Masters tím vybojovala vůbec první vítězství pro GC Hradec. Naposledy byli hradečtí zástupci na stupních vítězů mládežnického Masters v roce 2005.

V absolutním žákovském žebříčku ČGF 2012, který zahrnuje celoroční výsledky ze všech mládežnických turnajů, Harcubové patří páté místo. Vzhledem k tomu, že se vloni coby Objev roku umístila na 23. místě, je to markantní zlepšení a důkaz, že tréninkové úsilí přináší ovoce.   (ld)