Cílem týmu v této sezóně je potvrdit svou účast v divizi, zůstat mimo sestupové příčky a získávat cenné zkušenosti. Cíl to ale není vůbec jednoduchý, protože současně s postupem do divize se podstatně změnila nejen skladba soupeřů, ale i většina drah, kam se zajíždí na venkovní zápasy. Ve čtvrtek 3. listopadu se Nová Paka utkala v osmém kole venku s družstvem Hradce Králové, které je sice zatím smolně na posledním místě tabulky, ale svoji nespornou kvalitu má.

Navíc získat body venku a na dráze, kde pačáci ještě prakticky nikdy nehráli, se rovná skoro „mission impossible". Průběh zápasu také až do dvou třetin naznačoval, že hostující nováček soutěže domácí zkušený tým o body neoloupí. Po čtyřech hráčích byl stav 6:2 a ještě rozdíl devíti kuželek pro domácí.

V poslední části ale předvedla Nová Paka naprosto dokonalý obrat utkání, když oba hostující hráči porazili své soupeře, čímž dorovnali bodový zisk na 6:6 a navíc otočili poměr sražených kuželek na svou stranu i s pěknou rezervou 35 kuželek. Tím tak získali další čtyři body za celkový rozdíl ve shozených kuželkách a vyhráli zápas 6:10.

Zisk prvního venkovního vítězství v sezóně se projevil i na pořadí v tabulce, kdy se družstvo posunulo z jedenáctého na již velmi solidní deváté místo. Příští zápas Východočeské divize se hraje v pátek 11. listopadu od 17.00 hodin na novopacké kuželně, kam tentokrát zavítá tým Přelouče. Podrobnější informace najdete na stránkách oddílu www.kuzelkynp.cz nebo na stránkách svazu www.kkks.cz.     (dl)