Zítra vás čeká asi nejdůležitější utkání sezony, jak jste na něj připraveni?
Je pravda, že si situaci, ve které jsme hodně uvědomujeme. Musíme utkání bezpodmínečně vyhrát.

Je pravda, že vzhledem k postupu do play off je to v dané situaci klíčové.
Přesně tak. Chceme to mít stále ve svých rukou. Nemůžeme čekat na to, že když doma prohrajeme, tak poté přivezeme body z Kopřivnice. Tam rozhodně nechcete jet s tím, že musíte za každou cenu vyhrát. Proto je pro nás domácí zápas s Frýdkem-Místkem tak důležitý.

Už jste hodili těsnou prohru v Lovosicích za hlavu?
Já myslím, že ano. Rozhodně nás to hodně mrzelo, protože jsme byli opravdu blízko. Bohužel jsem to nezvládli.

Koncovka vám nevyšla už po několikáté v letošní sezoně, Čím si to vysvětlujete?
Když k tomu přičteme zápas v Plzni, tak jsme mohli mít o dost víc bodů, jenže na kdyby se nehraje a my jsme nedokázali vyhrát ani jeden z těch těsných duelů. V koncovkách se nám bohužel nedaří. Naposledy v Lovosicích nás trápila koncovka, proto jsme to nedokázali dotáhnout do vítězného konce.

Může hrát roli, fakt, že Frýdek-Místek má postup do vyřazovací části jistý?
Myslím, že rozhodně ne. Každý tým chce vyhrát, navíc tady se hraje i o případné postavení do play off, takže rozhodně nečekáme jednoduché utkání. Oni mají dobrou formu, ale my musíme!

Poslední domácí zápas. Zajistí si v něm Jičín postup do vyřazovací části?

Poslední domácí utkání Jičína v základní části nabídne pořádné drama. Házenkáři v něm hostí Frýdek-Místek a pro jistotu postupu do play off potřebují vyhrát.

Po třech těsných prohrách v Plzni, doma s Karvinou a v Lovosicích musí svěřenci trenéra Petra Mašáta zmobilizovat síly a postup do vyřazovací části vybojovat.

Pokud by se to Ronalu nepovedlo ztraceného nic není, ale znamenalo by to nutnost vyhrát v posledním kole v Kopřivnici. Jičín zatím drží osmé poslední postupové místo. Má dva body náskok na deváté Hranice, ale pro ty hraje příznivý los.

Připravit se musí na to, že Frýdek-Místek má v posledních týdnech dobrou formu, když doma porazil Lovosice a naposledy přesvědčivě vyhrál v Kopřivnici. První vzájemný zápas v letošní sezoně prohrál Ronal na palubovce soupeře jasně o devět branek 22:31.