I domácí se v tomto utkání museli obejít bez Marka Tichého (nemoc). První zápasy rozehráli Marek Dopita proti Kaletovi, Lukáš Melichárek proti Neugebauerovi a Miša Fejfarová proti uzdravené Linhartové. Všechny tři byly velmi vyrovnané, Míša s Markem hráli výborně a až po boji podlehli svým soupeřům (Marek 6:3, 5:7, 2:6 a Míša 6:7, 2:6). Lukáš naopak po prvním prohraném setu 4:6 otočil vývoj utkání ve svůj prospěch a zvítězil 6:0, 7:5. Po první rundě Hořičtí tedy prohrávali 1:2 na zápasy.

Poté nastoupili ke svým zápasům Lucie Peterová, Vláďa Jahelka a Honza Fejfar. Všichni tři zápasy zvládli – Honza po zlepšeném výkonu 6:1, 7:6, Vláďa a Lucka potvrdili opět výbornou formu z předchozích zápasů (Vláďa s přehledem porazil Opletala 6:3, 6:1, Lucka si lehce poradila se Stehlíkovou 6:4, 6:0).

Po dvouhrách Hořičtí vedli 4:2. Do čtyřher nastoupili v osvědčeném složení Dopita – Fejfar, Melichárek – Jahelka a dívky samozřejmě Peterová – Fejfarová. Vláďa s Lukášem za 50 minut sestřelili Opletala s P. Kaletou 6:0, 6:3, Míša s Luckou si vysloveně pohrály s Linhartovou a Stehlíkovou 6:4, 6:0 a Marek s Honzou po trošku vyrovnanějším průběhu porazili dvojici Neugebauer, K. Kaleta 6:2, 7:5. Celkově Hořičtí zvítězili 7:2 a po pátém kole zůstávají stále bez porážky, z čehož vyplývá, že se TC Hořice poprvé v historii klubu utká o postup do 2. národní ligy.

Soupeřem jim bude favorit soutěže Tenis – Centrum DTJ Hradec Králové. Zápas se hraje 16. června na dvorcích TC Hradec Králové. „Utkání bude zajímavé i tím, že proti sobě nastoupí bývalí hráči TC Jičín Ondřej Suchánek, Jiří Kopáček (oba TC HK) a Jan Fejfar (TC Hořice), kteří spolu v barvách TC Jičín již druhou ligu dvakrát vybojovali. Závěrem bych chtěl opět poděkovat všem hráčům za perfektní přístup k utkání a vynikající reprezentaci klubu," dodává Jan Fejfar, kapitán TC Hořice.

1. T-C DTJ Hr. Kráové A ⋌5 0 33:12 72:28 10
2. TC Hořice A ⋌5 0 30:15 65:33 10
3. Tenis Nová Paka A ⋌2 3 25:20 53:46  7
4. TK Ústí n. Orlicí A ⋌2 3 18:27 41:58  7
5. Pernštýn 1897 Pard. B⋌⋌1 4 17:28 40:58  6
6. VŠTJ UK Hr. Král. A ⋌2 2 16:20 36:44  6
7. TJ Tesla Pardubice⋌1 4 18:27 38:61  6
8. TO SK Žamberk A⋌1 3 14:22 30:47  5