Na jeho definitivní potvrzení si sice musel počkat, když chaotické výsledky uváděné na webu Autoklubu České republiky nejprve nepočítaly jezdce na motocyklech Moto 3, poté zase ano a nakonec se vrátili k původnímu rozhodnutí, a sice nezapočítávat do hodnocení mistrovství České republiky výsledky jezdců na čtyřtaktních strojích. Nicméně tento fakt ubral pouze na věrohodnosti autority, tedy Autoklubu České republiky, který má bohužel každoročně ve výsledcích chyby.

Na vynikající výkon Oldřicha Podlipného to však nemělo vliv. Zkušený závodník se vedle závodů mistrovství ČR věnoval tradičně i závodům na přírodních okruzích, na kterých vyrostl v době svých závodnických začátků. Jeho prestižním závodem byly samozřejmě hořické zatáčky. V tomto svém domácím závodě Oldřich nakonec dojel na čtvrtém místě a jak sám říká, bere tento výsledek jako katastrofu.

„V loňském roce se nám podařilo získat titul v českém „mistráku", ale bohužel na přírodních okruzích to nebylo nic moc," komentuje sezonu 2014 Oldřich Podlipný. „Navíc domácí závod v Hořicích byl z mého pohledu doslova katastrofální. Mám tedy do letošní sezony jednoznačný cíl: Seřežeme je!"    Daniel Rais