„Vzhledem k tomu, že se jednalo o prestižní závody s účastí nejlepších republikových plavců z České republiky, podařilo se jičínským plavcům také vystoupit i na stupínky vítězů a naši svěřenci tak dokázali, že v Jičíně plavat umíme," radoval se z úspěchu jičínský plavecký oddíl.

Kompletní sbírku cenných kovů si z motýlkových disciplín v kategorii starších žákyň přivezla Pavlína Smolíková, která hned na úvod zvítězila na trati 200 m motýlek, a to ve skvělém osobním rekordu, na poloviční 100 m trati skončila na druhém místě a v disciplíně 50 m motýlek vybojovala v napínavém souboji třetí místo. Druhou medailistkou se stala také Karolína Maršíková v kategorii mladších žákyň, která zvítězila rovněž v osobním rekordu na trati 100 m kraul a v disciplínách 50 m kraul, 50 a 100 m motýl obsadila shodně třetí místo.

I ostatní jičínští plavci předváděli velmi kvalitní výkony, a přestože se urputně snažili o medaile, tak to při tak silném plaveckém obsazení nestačilo. V kategorii starších žáků se představili dva závodníci, a to Štěpán Mikule, který na sebe upozornil zlepšenými výkony především na trati 50 m znak, kde obsadil čtrnácté místo a na trati 100 m kraul devatenácté místo. Druhý z jičínských starších žáků Matyáš Kubín předvedl dobré výkony na prsařských tratích (na trati 100 m prsa 15. místo a na trati 50 m 17. místo).

Mezi ženami předvedla kvalitní výkony také Bára Koudelková, která se po delší zdravotní přestávce vrátila k závodění. Na své nejsilnější trati 50 m prsa obsadila 8. místo a na tratích 50 m motýl a kraul 12. místo. Nejmladší závodnicí jičínské výpravy byla Bára Kupcová, která soutěžila v kategorii s o rok staršími vrstevníky, ale i ona předvedla zlepšení osobních rekordů. Na trati 100 m prsa obsadila 15. místo a na stejně dlouhé znakařské trati skončila na 18. místě.

„Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci plaveckého oddílu a města Jičína a přejeme další skvělé výsledky," sdělili zástupci jičínského oddílu Delfín.