V dosavadním průběhu extraligové sezony se florbalistkám Jičína daří. Aktuálně drží šestou příčku tabulky se ziskem čtrnácti bodů. V posledním odehraném kole ovšem hráčky prohrály s Královskými Vinohrady, pro které to bylo první vítězství sezony.

„Poslední zápas se nepovedl, jinak ale převládá spokojenost," říká vedoucí mužstva FBK Jičín Martin Petrgál.

Jak hodnotíte dosavadní výkony týmu?
S výkony a výsledky jsem spokojen. Před sezonou jsme nečekali, že po polovině extraligy budeme mít tolik bodů. Poslední zápas s Královskými Vinohrady se nepovedl, ale celkově převládá spokojenost.

Čím si vysvětlujete, že se týmu zatím daří?
Prvním bodem dílčího úspěchu je určitě letní příprava pod vedením kapitánky Gabriely Žůrkové, která si to vzala pod palec a současně s Petrem Čiháčkem tým výborně trenérsky vedou. V tomto tedy vidím jednoznačně hlavní důvod prozatímního úspěchu. Podařil se také přestup exreprezentantky Markéty Kosové, která zvedla kvalitu kádru a všechny hráčky jdou výkonnostně nahoru, za což jsme rádi.

Zmínil jste trenéra Petra Čiháčka. Jak dlouho u týmu Jičína vlastně působí?
Trenér Čiháček už kdysi v Jičíně působil jako asistent trenéra. Trenérskou rošádu jsme udělali těsně před startem extraligy, kdy byl od týmu odvolán Martin Řehák a nahradil ho právě zmiňovaný Petr Čiháček s tím, že se na trenérské práci podílí i kapitánka Gabriela Žůrková, bývalá reprezentantka.

Jaké byly cíle pro tuto extraligovou sezonu?
Cílem je jednoznačně umístění v elitní osmičce a tím pádem postup do vyřazovací části play-off.

Novou posilou v barvách Jičína je Karolína Strejcovská, která přišla na hostování z Královských Vinohrad. Co si od této hráčky slibujete a jak se vám zatím jeví?
Jelikož ve Vinohradech letos nenastupovala a nejspíše už tam nebyla tak spokojená, rozhodla se změnit dres. Dostala se k nám právě přes kontakt s Gabrielou Žůrkovou. Mně osobně se zatím jeví dobře, ale viděl jsem jí hrát pouze jeden zápas, naposledy proti Vinohradům nehrála, což bylo součástí dohody. Slibuji si od ní to, že zvedne kvalitu zadních řad.