Cyklisté startují v krásném prostředí před vstupem do skalního města, po průjezdu Prachovskými hvozdy je čekal rychlý sjezd k Jinolickým rybníkům, poté další rychlá pasáž směr Podůlší a Kbelnici do Jičína, odkud přes Holín museli zdolat závěrečné stoupání.

Čtyřiačtyřiceti cyklistům a cyklistkám přálo počasí, a tak bylo dosaženo výborných časů. Nejlepší ženou dne se stala Eliška Drahošová (TJ Cyklo Prague) V absolutním pořadí se pod 21 minut dostal historicky nejúspěšnější závodník Jičínské cykloligy Martin Šlégl 20:31 min. (BMC), letos na zdejší trati šestý i pátý Karel Práger, který tak byl na Prachováku díky času 20:15 nejlepším jezdcem nad 50 let.

Že v regionu rostou dvě velké cyklistické naděje, které dokážou porážet daleko starší soupeře, potvrdil Jiří Šorm (Carla Kupkolo Dvůr Králové), když dokázal předvést již čas extratřídy 19:56! O celkové prvenství bojovali zástupci SSC Železný Brod Tomáš Malík a Jakub Nechanický. Tomáš Malík zajel třetí nejrychlejší čas výborných 19:51, Jakub Nechanický však byl ještě o 19 sekund lepší! Přesto se na Prachově musel o 5 sekund sklonit před výkonem jičínského dorostence Lukáše Kunta 19:27!

Pokud loňská bitva o celkové prvenství patřila k těm nejkrásnějším a nejvyrovnanějším – rozhodovalo se, stejně jako letos, v přímém souboji kdo z koho až v závěrečném závodě a jediný bod. Jak vše dopadlo, přineseme. ⋌(jk)