Byla to reklama na špičkovou házenou. Vyprodaná jičínská hala hnala ve druhém semifinálovém duelu s Plzní svůj tým za překvapivým vítězstvím. A už to vypadalo, že se to Východočechům povede - vždyť ještě minutu před koncem vedli o dvě branky. Jenže nezvládnutá koncovka utkání vše zhatila.

„Jsem na kluky pyšný, ale samozřejmě jim budu vyčítat tu koncovku, kterou prostě musíme zvládat. Bude nás to mrzet,“ hledal slova zklamaný trenér Jičína Petr Mašát. Po nekvalitním zakončení domácích totiž dokázala Plzeň snížit na rozdíl jediné branky, přesto měl Jičín vše ve svých rukou. Patnáct vteřin před koncem rozehrával, jenže po laciné ztrátě se hosté zmocnili míče a šest vteřin před koncem vyrovnali. Rozhodnout o vítězi tak museli sedmimetrové hody, v nich rozhodující pokus paradoxně nedal nejlepší hráč utkání Ondřej Šulc, který v utkání zaznamenal úctyhodných 13 branek.

„Bohužel jsme ten závěr hrubě nezvládli, nevím, čím to bylo, ale pokud chceme vyhrát, tohle si dovolit rozhodně nemůžeme, navíc proti soupeři, jakým je Plzeň,“ uvedl smutný hrdina utkání Ondřej Šulc.

Jičín přitom 59 minut utkání ukazoval, že je v semifinále zaslouženě. Hráči plnili taktické věci do puntíku, navíc peklo v hledišti znovu fungovalo.

„Bohužel jedna nepovedená minuta nás stála zápas. Myslím, že jsme byli lepším týmem, ale tohle se nám nemůže stát. Může vypadat, že teď musí mít psychickou výhodu soupeř, ale my jsme si dokázali, že s nimi můžeme hrát vyrovnaně a pokusíme se překvapit,“ dodal kapitán Ronalu Jičín Martin Bareš. Třetí utkání série se hraje v neděli od 10.30 hodin v Plzni.

Západočeši v něm budou mít první mečbol semifinálové série, pokud uspějí, zahrají si opět po roce finále.

HBC Ronal Jičín – Talent Plzeň 37:38 po 7m hodech
Nejlepší střelci: Šulc 13/6, Kubík 8/1, Horut 5/2 – Douda 6/2, Chmelík 6, Ivancev 6/3. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 11/9 – 8/7. Vyloučení: 6:5. Poločas: 16:17. Stav série: 0:2.