Rovněž dorostenci se sešli k prvnímu tréninku v pondělí 22. července a úvodní jednotky se nesly ve znamení tak nepopulárního letního drilu. Mladí házenkáři vyběhli do terénu, přičemž téměř po roce opět poznali krásný okruh na Čeřovce, kde využili i převýšení k „výživným" výběhům do kopce, trenéři je nezapomněli nasměrovat ani do Libosadu, aby se za náročného běhu pokochali krásou historické stavby, stejně tak využili místní atletický ovál.

Nejnáročnější část letního přípravného období vyvrcholila ve dnech 28. – 31. července třídenním soustředěním v útulném prostředí rekreačního zařízení Skiareál Bret v Prkenném Dole. Ani na horách dorostenci nezaháleli. Zvlněný terén, včetně lyžařské sjezdovky, dával tušit, že si mladí házenkáři sáhnou opravdu na dno svých fyzických sil. Jičínští dorostenci ale vše zvládli a večer je vždy čekala zasloužená odměna v podobě regenerace, sauny a výřivky.
Po návratu ze soustředění se již natěšení hráči přesunuli do jičínské sportovní haly a konečně se dočkali také největšího „kamaráda", který je doprovází od prvních krůčků házenkářské abecedy, tedy míče.

V následujících dnech a týdnech se již dorostenci budou připravovat v domácím prostředí, přičemž trenéři mají v plánu pro své „ovečky" přátelská utkání a tradiční velmi kvalitně obsazený turnaj v Novém Veselí, který bývá nejvýznamnější herní prověrkou před startem nového soutěžního ročníku. Popřejme dorosteneckým celkům poklidné pokračování přípravy a úspěšný vstup do ligových bojů, které začnou ve druhé polovině září. ⋌(hbc)