Jičín – Velmi důležitý zápas měli před sebou prvoligoví starší dorostenci v neděli. Do Jičína přijeli hráči Dukly, kteří dokázali porazit i jednoho z favoritů soutěže – Plzeň. Jičínští se potřebují „chytit" především psychicky, utkání s Duklou mělo napovědět, jak tomu je. Domácí celek nastoupil plný odhodlání a v dramatickém utkání zvítězil nejtěsnějším rozdílem.

V dresu domácích citelně chyběl Kirschbaum, především v obraně.

Domácí začali lépe, ale hosté dokázali kontrovat a dostat se ve vývoji skóre vpřed o dvě branky. Vedení si hosté udržovali až do 21. minuty. Ve zbývajícím poločasovém úseku se domácí zlepšili především v obraně a také díky zákrokům Chaloupky v brance se dostali Jičínští do herní pohody a pěti góly odskočili na 13:10. V závěru však hráli domácí oslabeni a hosté snížili v přesilovce na poločasových 13:12.

Do druhé poloviny zápasu vstoupili domácí mladíci velmi dobře. Vidět byli především Kolc na křídle, Miĺko v pivotu a daleko klidněji vstoupil do této fáze hry také Čurda. Hráči Jičína si opětovně vybudovali náskok čtyř branek a předváděli solidní hru. Hosté však bojovali dál, nevzdávali boj o body a dokázali dát o sobě vědět v další přesilovce v průběhu 12. a 13. minuty.

Snížili na branku (19:18) a dostali se zpět do utkání. Do konce zápasu však zbývalo ještě dlouhých deset minut a bylo jasné, že Dukla bude bojovat dál. Posledních pět minut byl k vidění nekompromisní boj. Domácí se zuby nehty bránili, hosté chtěli srovnat a určitě se dostat i do vedení. Proti byl Chaloupka v brance, který svůj tým podržel, dokázal pomoci hlavně v další přesilovce, kdy musel předčasně ze hřiště za třetí vyloučení Miĺko. To bylo velké oslabení pro domácí tým, ale zbývající hráči s vypětím sil výsledek udrželi. Dukla jim k tomu pomohla i několika technickými chybami.

V domácím dresu se dařilo Chaloupkovi v brance, ve druhém poločase byl výborný Čurda, zápas sedl i Kolcovi a Miĺkovi. Nenápadné, ale o to důležitější branky střílel Grůša. Také mladší dorostenec Hlava patřil mezi pilíře domácí hry, především v útoku dokázal pražským hráčům „zamotat" několikrát hlavu. Škoda velkého počtu vyloučených, mnohdy po zbytečných chybách. Při měření s takto náročným soupeřem pak chybí síly.

Fakta – rozhodčí: F. Barták, P. Mošna. Sedmičky: 2/2 – 5/3. Sedmičky: 2/2 – 5/3. Vyloučení: 7:3. ČK: 1:0 (Miĺko za třetí vyloučení). Diváků: 86. HBC Jičín: Chaloupka, Harbich – Čurda 8/2, Kolc 6, Miĺko, Hlava a Grůša 4,Tomeš 2, Drbohlav, Tomáš, Havelka, Kupka, Živnůstka. Sled branek: 2:0, 3:3, 4:6, 8:10, 13:10, 13:12, 16:12, 18:16, 21:20, 25:21, 26:23, 26:25, 27:25, 28:26, 28:27.

12. Zlín ⋌7 0 0 7 133:217  0

Příští kolo čeká jičínské dorostence soupeř ze severu Moravy. V sobotu zajíždí na půdu Sokola Ostrava. ⋌(mk)