Účastníci I. ligy na přední příčky hledí z pořádné dálky. O chlup nejlíp je na tom právě rezerva extraligového celku. Její podzimní výkony pro Deník hodnotil trenér Ondřej Horyna.

Prozraďte, jak jste spokojen s podzimní částí soutěže z pohledu svého týmu?
Abych pravdu řekl, napadají mě slova typu „nic moc“. Očekával jsem vyšší zisk bodů, ale to asi každý. Po první polovině sezony jsme osmí, já tipoval umístění někde okolo páté příčky.

Který zápas byste zvolil za vůbec nejpovedenější?
Určitě jím byl hned ten první v sezoně, kdy jsme vyhráli na palubovce Bystřice pod Hostýnem rozdílem deseti branek. Bylo to asi nejlepší utkání za poslední léta, co jsem u týmu zažil. Tehdy bylo i znát, že hráli Martin Bareš s Ondrou Masákem.

Na který duel byste naopak raději zapomněl?
Shodou okolností asi na ten úplně poslední. Ve Zlíně byl výkon jasně nejhorší. Neproměňovali jsme vyložené šance, bylo tam hodně technických chyb a ani brankáři nás nepodrželi.

Samostatnou kapitolou jsou v I. lize východočeská derby. Vnímáte jejich důležitost a atraktivitu jinak než zbylé „všední“ duely?
Jako je tam drobek něco cítit, ale že bych to nějak moc prožíval, to ani ne. Určitě chceme vyhrát víc než jindy, tak je to asi ve všech derby. Probíhá tam více emocí než při jiných zápasech.

Co stojí za tím, že právě krajští rivalové okupují příčky na spodku tabulky?
Na to opravdu odpovědět nedokážu, sám nevím. Nemyslím teď přímo náš oddíl, ale možná je to trochu v návaznosti mládeže na chlapské složky. Možná se málo trénuje, leckde jsou dnes u hráčů jiné priority.

Vám patří osmá pozice. Na jakou příčku podle vás tým patří? Kam budou sahat ambice v jarní části?
Jak už jsem i říkal, do pátého místa bychom být mohli. I s ohledem na ambice čeká hráče krušná zimní příprava (úsměv).