HBC Ronal Jičín „C" – TJ Turnov 34:22 (13:9). Jičínští nastoupili do utkání s cílem diktovat od prvních minut tempo hry a tím nedat soupeři příležitost pomýšlet na bodový zisk. To se ale ani zdaleka nepodařilo. Domácí působili málo koncentrovaně, v obraně chyběla agresivita a patřičné nasazení. Naopak v úvodu bojovně naladění hosté sympatickým výkonem jičínský celek přehrávali a ujali se vedení 4:5. Až v polovině úvodního dějství se obraz hry trochu změnil.

Jičínští zaktivnili obranu a zásluhou jednoduchých branek otočili až na poločasových 13:9. Ve druhé půli již měli házenkáři domácího Ronalu otěže zápasu pevně ve svých rukách. Hráči Jičína se házenou bavili, předvedli několik pohledných akcí, prosadili se i z rychlých útoků. Skóre postupně narůstalo až na rozdíl čtrnácti branek, 28:14. Turnovští i za krajně nepříznivého stavu bojovali o přijatelnější výsledek a odměnou jim bylo alespoň kosmetické snížení na konečných 34:22. Domácí házenkáři vyhráli naprosto zaslouženě. S výjimkou první čtvrtiny utkání byli jednoznačně lepším týmem a připsali si tedy první body nového soutěžního ročníku 2015/2016.

Solidním výkonem se v úvodním dějství prezentoval gólman Coufal ml., střelecky se prosadili T. Vitík, Kolář a A. Babák. Z rychlých útoků zakončovali Ženatý a Kořínek, chytré góly vstřelili rovněž Horyna, Sobotka a nestárnoucí Rychna.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín „C": Coufal ml., Petr – T. Vitík 7, Kolář 6, A. Babák 5, Kořínek a L. Ženatý po 4, Horyna 3, Rychna a Sobotka po 2, J. Vitík 1.

B mužstvo Jičína odstartuje sezonu v první lize o příštím víkendu utkáním na palubovce loňského účastníka extraligy z Přerova. Hraje se v neděli 20. září od 11 hodin.

Program 1. kola I. ligy: Sobota 19. září: Náchod – Sokol Nové Veselí (16.00), HBC Strakonice – Dvůr Králové (18.00), Starý Plzenec – Talent Plzeň „B" (19.30). Neděle 20. září: Sokol Přerov – Jičín B (11.00), Chodov – Olomouc (17.00), Ostrava – Bystřice p. H. (17.00).    (hbc)