Hosté nepokračují ve výkonech, které je zdobily na venkovních hřištích na podzim. Po smolné prohře ve Strakonicích odešli zaslouženě poraženi i z tohoto utkání. Domácí mnoho Jičínským nepovolili.

HC Zlín – HBC Ronal Jičín B 32:21 (18:9). Jičínský tým odjížděl do Zlína oslaben o tři hráče základní sestavy. To byla příležitost opět nasadit do bojů o prvoligové boje dorostence. Pro ně jsou takovéto zápasy velkou výzvou, sbírají tak velmi cenné zkušenosti. V nedělní sestavě B týmu se objevili čtyři hráči a znovu nezklamali, ač měli obtížný zápas své kategorie v nohou. Domácí celek tvoří řada hráčů s extraligovými zkušenostmi, někteří hrají nejvyšší soutěž i v současnosti. Jičínským se tak příliš šance na úspěch nedávalo.

Hosté nezačali špatně, snažili se, drželi se, ale s přibývajícím časem přicházely tradiční chyby. Nesoustředěnost a nedůraz v obraně, nepřesnosti v útoku, zbrklost a neproměňování. Prostě ty samé chyby, které Jičínští předvedli v minulých dvou zápasech. Těch, samozřejmě, dokázal zkušený domácí celek využívat (především Plšek) a od 6. minuty pravidelně navyšoval svůj náskok. K náskoku domácím pomohly jejich tři trojbrankové úseky mezi 6. a 8. minutou, 15. a 18. a konečně v samotném závěru poločasu. V poločase bylo prakticky o osudu utkání rozhodnuto, domácí vedli pohodlně o devět branek. Druhý poločas se příliš obraz hry nezměnil.

V lepším světle se představili pouze Šulc a Šebek, své starší spoluhráče zastínil svým výkonem dorostenec Čurda, který jediný dokázal ohrožovat branku domácích. Jičínský celek se nevyvaroval tradičních chyb. Také se zdálo, že některým hráčům je výsledek utkání lhostejný.

Fakta – rozhodčí: P. Fukala, R. Mohyla. Sedmimetrové hody: 1/0 – 3/2. Vyloučení: 4:8. Diváků: 190. HBC Ronal Jičín B: Podzimek, Machalický – Čurda 11, Šulc 5/2, Šebek 2, Chýlek, Hošic a Chyba po 1, Novotný, Havelka, Bartoš, Kolc, Šebík, Miĺko. Sled branek: 1:0, 3:2, 6:2, 9:3, 10:7, 13:7, 18:9, 21:12, 24:14, 25:18, 27:19, 30:19, 32:20, 32:21.

12. Ústí n. L.⋌ 14 4 0 10 351:429  8

V následujícím kole hostí hráči HBC Ronalu B celek HC TJ Náchod. Východočeské derby je na programu v neděli 24. března v 18 hodin. ⋌⋌(mk)