Nový ročník bude zahájen o druhém zářijovém víkendu a Jičínští by měli v sobotu 8. září přivítat na domácí palubovce v tradičním čase od 18 hodin celek pražské Dukly. Tento zápas však může být vzhledem ke startu Pražanů v evropské pohárové soutěži posunut.
Vraťme se však k avizované přípravě. Hráči obou seniorských týmů a staršího dorostu se poprvé po třítýdenní pauze sešli 24. července a trenéři jim ihned naordinovali náročné tréninky, odehrávající se převážně na místním atletickém oválu a v posilovně sportovní haly. Házenkáři však nebyli „ochuzeni“ ani o krásný pohled na Jičín ze Zebína.

První fáze přípravy

První fáze přípravy, která byla skutečně zaměřena pouze na znovunačerpání fyzických sil, skončila 31. července. Ve dnech 2. až 4. srpna absolvuje extraligový celek v Soběslavi krátké soustředění, kde by již hráči měli pracovat na herních činnostech a chybět nebudou ani dva přátelské zápasy s týmem Jiskry Třeboň.
Poté se Jičínští budou opět připravovat v domácím prostředí, přičemž je čekají další přípravné zápasy. V pátek 10. srpna (19.00 ) a v sobotu 11. srpna (12.00) změří síly s polským prvoligovým celkem AMD Chrobry Glogów. V pondělí 13. srpna se HBC Ronal Jičín střetne od 18.30 s účastníkem 1. norské ligy a o den později od 19.15 s týmem ze Spojených arabských emirátů. Všechny zápasy budou sehrány v jičínské sportovní hale a příznivci našich házenkářů jsou srdečně zváni.

Soustředění v Německu

Ve dnech 23. – 25. srpna se Jičínští přesunou na herní soustředění do německého Ronneburgu a poté již budou ladit formu na ostrý start extraligy.
V kádru jičínského celku došlo k drobným změnám. V následující sezoně se v dresu našeho týmu s největší pravděpodobností neobjeví Jiří Kubec, Jan Bednář a Michal Pokorný, naopak v jednání je příchod dvou zkušených hráčů na post spojky a pivota. Do širšího kádru byli navíc zařazeni další mladí odchovanci, např. P. Šulc, F. Bareš, V. Šebek či M. Babák.
Klub nezapomíná ani na mládežnické týmy. Již v sobotu 11. srpna jim začíná náročné týdenní soustředění v Jinolicích.