Vzhledem k výsledkům v předchozích kolech bylo zřejmé, že turnaj bude velmi vyrovnaný a jakékoliv zaváhání může znamenat konec nadějí na medailové umístění. Jičínští cestovali na Moravu s cílem umístit se mezi třemi týmy, přestože to nebyl zdaleka jednoduchý úkol. První den sehrály všechny celky tři utkání, v neděli potom dvě.

Těžké zápasy

HBC Continental Teves Jičín – HC Plzeň 26:25 (11:11). Tato výhra byla pro další vývoj velmi cenná a důležitá. Sestava a branky: Machalický, Oborník 1, Lustig - Vocásek 6, M. Svoboda po 5, T. Babák a Bednář po 4, Valnoha 3, Dytrych a Kužílek po 2, Bartoš, Dvořák, L. Ženatý,


HBC Continental Teves Jičín – HC Dukla Praha 26:27 (12:13). Naši mladí házenkáři zahájili opravdu skvěle a poměrně brzy si vybojovali pětigólový náskok (10:5). Bohužel poté naši hráči neproměnili několik vyložených šancí a Dukla do konce první půle snížila na 13:12. Ve druhém dějství byla na Jičínských znát nervozita z promarněného náskoku, čehož soupeř dokázal využít k obratu ve vývoji utkání. Jičínští nakonec podlehli Dukle o jediný gól 26:27 a situace v turnaji se začala zamotávat. Sestava a branky: Machalický, Oborník, Lustig - Bednář 7, Kužílek 5, T. Babák a Vocásek po 4, Valnoha 3, Dytrych 2, M. Svoboda 1, Bartoš, Dvořák, Drbohlav.


HBC Continental Teves Jičín – Talent Plzeň 27:11 (13:6). Po nešťastné porážce s Duklou se družstvo dokázalo velmi rychle oklepat a od prvních minut bylo lepším týmem. Sestava a branky: Machalický, Oborník, Lustig – Kužílek, M. Svoboda a Valnoha po 5, Vocásek a L. Ženatý po 4, T. Babák 3, Drbohlav 1, Dytrych, Bednář, Bartoš.


HBC Continental Teves Jičín – HCB Karviná 23:14 (12:5). Machalický, Oborník, Lustig - Valnoha 8, M. Svoboda 7, Vocásek 3, T. Babák a Kužílek po 2, L. Ženatý 1, Bartoš, Dytrych, Rybka, Drbohlav


HBC Continental Teves Jičín – HC Zlín 20:12 (11:6). Karty byly rozdány jasně. V případě našeho vítězství by Jičín skončil nejhůře druhý, pokud by současně Karviná porazila Duklu Praha, mířilo by do Jičína zlato. Chlapci vše zvládli a zvítězili 20:12. Stříbro bylo doma, což by před turnajem všichni určitě brali. Nyní však chtěli víc. Sestava a branky: Machalický, Oborník, Lustig – Valnoha 7, M. Svoboda a Vocásek po 3, T. Babák, Kužílek a L. Ženatý po 2, Dvořák 1, Bartoš, Drbohlav. Přišel poslední duel dvoudenního klání mezi HCB Karviná a Duklou Praha. Domácí bojovali o stříbro, hosté o zlato.

Výhra Karviné

Po výhře Karviné 30:27 se domácí radovali ze zisku stříbrných medailí. V hledišti však vypukla radost ještě větší. Jičínští mohli začít oslavovat zisk Mistra České republiky a nutno dodat, že vzhledem k předvedeným výkonům zasloužený. Jičínští se v průběhu celého turnaje prezentovali kolektivním pojetím hry. Základem byla zejména skvělá defenzíva, podpořená stabilními výkony brankářů. V útoku dokázali Jičínští své protivníky přehrávat pěknými kombinacemi, do kterých se zapojovali všichni hráči. To byla devíza, která ostatním týmům chyběla. Střelecky se nejvíce prosazovali Valnoha, Vocásek a M. Svoboda, hru dirigoval s velkým přehledem hrající T. Babák. Na křídlech se dařilo Kužílkovi a do zranění rovněž Bednářovi. Pochvalu ale zaslouží všichni hráči, kteří po celou sezonu podávali výborné výkony a dobře tak reprezentovali nejen klub, ale i město Jičín. Také celkové skóre je pro Jičínské příznivé, naši hráči nejvíce gólů nastříleli a nejméně inkasovali. Mimo konečného prvenství byli hráči jičínského Continentalu oceněni rovněž v „all stars“ týmu přeboru. Nejlepším levým křídlem byl zvolen Vojtěch Bednář, střední spojkou Tomáš Babák a pravým křídlem Martin Kužílek. Znovu se potvrdilo, že mládežnická házená v Jičíně je na výborné úrovni a má zvuk po celé republice. Poděkování patří trenérům Petru Babákovi, Jaroslavu Petrovi a Luboši Rychnovi, kteří tým skvěle připravili. Konečná tabulka mistrovství.

1. HBC CT Jičín 4 0 1 122: 89 8
2. Karviná 4 0 1 120:102 8
3. Dukla Praha 3 1 1 120:117 7
4. Plzeň 2 1 2 116:108 5
5. Talent 90 Plzeň 1 0 4  89:120 2
6. HC Zlín 0 0 5  76:107 0