Pořadatelé rozdělili týmy do dvou skupin po třech, Jičínští vyzvali Štětín a Lubin. Naše výprava se v Polsku představila v poměrně solidním složení, nechyběly dvě nové posily, Ondřej Šulc a Martin Loskot. Naopak na turnaj neodcestovali z užšího kádru gólman Veverka, dále J. Drbohlav, Král, Lepieš a Klouček.

HBC Ronal Jičín – Pogoń Štětín 29:35 (12:20). V prvním utkání nastoupili házenkáři jičínského Ronalu proti čtvrtému celku nejvyšší polské soutěže, týmu Pogoń Štětín, v jehož barvách nastupuje bývalý hráč Karviné a české reprezentace Michal Brůna. Začátek se nesl ve vyrovnaném duchu, ovšem Jičínští byli přeci jen lehce pozadu. V útoku se prosazovali poměrně lehce, dařila se kombinace i zakončení. Problémem ale byla obrana. Jičínští házenkáři si nedokázali poradit s fyzicky mnohem vyspělejším soupeřem, který dokázal silově východočeský celek přehrávat. V polovině první půle byl stav 8:9, ovšem následně hráči Štětína kralovali a odskočili na poločasových 12:20.

Po změně stran pokračoval soupeř v nátlakové hře a navýšil až na 16:30. S Jičínskými to vypadalo čtvrt hodiny před koncem „zle nedobře", ovšem házenkáři Jičína se neskutečně oklepali. Výrazně zlepšili obranu, hráče polského týmu nutili k chybám a vyráželi do bleskových protiútoků. I díky téměř neomylné koncovce snížili během deseti minut na 27:31. V závěru jim již ale došly síly, soupeř si zkušeně vedení pohlídal a nakonec odskočil na rozdíl šesti gólů, 29:35.

HBC Ronal Jičín – Zaglebie Lubin 27:32 (10:17). Druhé utkání ve skupině přineslo podobný obrázek. Jičínští opět dotahovali mírné brankové manko, tentokrát navíc nebyli tak produktivní v koncovce. Obrana opět nepracovala dle představ, také gólmani si i díky nedůrazu defenzívy nepřipsali mnoho úspěšných zákroků. Do šaten se odcházelo opět za nepříznivého stavu, 10:17. Druhé dějství přineslo zcela jiný obrázek. Jičínští mírně přeskupili obranu, zvýšili aktivitu a agresivitu. V útoku pokračovali v kombinační hře, častokrát se jim podařilo skórovat po nacvičených akcích. Z náskoku polského týmu pak postupně ukrajovali, až snížili na rozdíl jediné branky, 25:26. Do konce chybělo něco málo přes devět minut, ovšem Lubinští si v závěru výhru i díky přesilové hře pohlídali a navýšili na konečných 27:32.

HBC Ronal Jičín – SPR Chrobry Glogów 27:33 (12:12). V posledním turnajovém vystoupení, o konečné páté místo, poměřili Jičínští síly s domácím týmem SPR Chrobry Glogów. Největší postavou domácích je pivot Bartosz Jurecki, polský reprezentant, který se v barvách národního týmu stal mimo jiné vicemistrem světa v roce 2007 a posledních devět let kariéry strávil v bundesligovém celku SC Magdeburg. Glogovští čtvrteční zápasy výsledkově nezvládli, což vyvolalo u místních fanoušků, ale i funkcionářů značnou nespokojenost. I proto bylo jediným cílem domácích utkání s Jičínem zvládnout a připsat si alespoň jednu výhru. Jičínští házenkáři ale vstoupili do zápasu velmi koncentrovaně a prakticky celý první poločas byli lepším týmem.

Základem úspěšného vstupu byla výborná obrana a pozorný gólman Machalický. Také v postupném útoku se Jičínským dařilo přehrávat vysoký střední blok polského týmu. Hosté si tak postupně vybudovali až čtyřbrankový náskok. V závěru poločasu ale domácí dokázali i díky rozporuplným výrokům polských arbitrů srovnat na 12:12. Ve druhé půli pokračovali Jičínští ve statečném výkonu, defenzíva již však nebyla tak důrazná a chyběly také zákroky v brance. Glogovští vývoj duelu obrátili.

Velké penzum práce odváděl právě Jurecki, jenž dirigoval hru svého mužstva ze střední spojky a poté se přesouval na post druhého pivota. Hosté se nevzdávali a bojovali o příznivý výsledek. Jejich snahu ale častokrát brzdili velmi nepřesní rozhodčí, nad jejichž některými výroky kroutili hlavou i domácí příznivci. Chrobry Glogów nakonec zvítězil 33:27 a odsoudil tak Jičínské k poslednímu, šestému místu.

Přestože házenkáři Jičína v Polsku třikrát prohráli, jejich výkony jsou do další fáze přípravy příslibem. Trenéři rotovali sestavu bez ohledu na aktuální výsledek a vývoj střetnutí s cílem rozložit herní zatížení na všechny hráče podobně. Zejména v některých pasážích, které se objevovaly ve všech zápasech, byli Jičínští plně profesionálním týmům polské nejvyšší soutěže naprosto vyrovnaným protivníkem. Házenkářům jičínského Ronalu se dařilo v útoku, do zakončení se dostávali poměrně snadno. V tomto ohledu naznačili svůj možný přínos noví hráči, Ondřej Šulc a Martin Loskot. Obrana sice nefungovala tak, jako v extraligových zápasech loňské sezóny, ovšem nutno přiznat, že kvalita a fyzické dispozice hráčů polských týmů je přeci jen někde jinde. Všichni hráči se prezentovali bojovnými výkony, přestože se ne všechno dařilo dle představ trenérů i samotných jičínských házenkářů, byl kvalitní turnaj z pohledu extraligových bojů velkým přínosem.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Kurial, Machalický – Šulc 16, Krahulec 15, Kubík 10, Loskot a Skopal po 9, Rychna 6, Zeman a Čurda po 5, Bareš 3, Kolc a Miľko po 2, Hlava 1, Groh.   (hbc)