HBC Ronal Jičín – TJ Sokol Nové Veselí 22:21 (14:9)

Nejvíce branek: Krahulec 8, Král 4, Horut 3, Rychna 3 – Sekulić 6, Štěrba 3, Melichar 3, Živojinovič 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/5 – 3/3. Vyloučení: 5:5. Diváci: 615.

Drama se šťastným koncem! Házenkáři Jičína hostili v rámci sedmnáctého kola extraligy nováčka z Nového Veselí, jenž se krčil na posledním místě tabulky. A nakonec doma vydřeli cennou výhru o jednu branku.

CO ROZHODLO

Oba týmy se rvaly o každou branku až do konce zápasu. Přitom v prvním zápase vedli domácí pětibrankovým rozdílem, nezachytili však nástup Nového Veselí do druhého poločasu. Ve 38. minutě se dotáhli házenkáři z Vysočiny na rozdíl gólu (16:15) a pak už se drželi domácím za patami.

Jičín se už nedokázal soupeři vzdálit víc než na rozdíl dvou branek a bylo to tak napínavé až do konce.

V závěru ale šťastnější pro domácí, kteří uhájili těsné vítězství 22:21. „Jsem velmi rád za dva body v části sezóny, kdy se už pomalu rozhoduje o účastnících play-off. Byl to zápas dvou poločasů, kde jsme v prvním dokázali hrát dobře v obraně a být produktivní v postupném útoku, což nám bohužel přestalo s úbytkem sil fungovat a poté nás Nové Veselí dokázalo trestat ze spojek.

Nakonec bych chtěl poděkovat divákům za tak velikou podporu,“ řekl kouč jičínského Ronalu Petr Mašát. Jeho svěřenci po výhře poskočili na šesté místo extraligové tabulky.

Krahulec: Je dobře, že jsme vyhráli, do Plzně určitě pojedeme v lepší pohodě..

V duelu s Novým Veselím nasázel osm branek a velkou měrou přispěl k důležité výhře 22:21. Jičínský DAVID KRAHULEC považuje dva body za klíčové vzhledem k postupu do play off.

Získali jste hodně důležitou výhru. Jak moc je cenná?
Věděli jsme, že to je důležité utkání kvůli postupu do playoff a tím, že jsme minulé utkání v Hranicích nezvládli, jsme nutně potřebovali doma bodovat, abychom nedali šanci soupeřům, kteří jsou pod námi v tabulce.

Jak byste zápas popsal?
Naštěstí jsme do zápasu dobře vstoupili a vytvořili si náskok, obrana fungovala a v útoku jsme dokázali proměňovat naše příležitosti. V druhém poločase nám nevyšel začátek a i díky zákrokům Viťose Schamse se Veselí chytlo a my začali mít problém. Naštěstí nás podržel Filip a i se štěstím jsme udrželi jednobrankový výsledek.

V tabulce jste se posunuli na šesté místo se sedmnácti body..
Je dobře, že jsme vyhráli, určitě pojedeme do Plzně v lepší pohodě a náladě a nebudeme pod takovým tlakem, jako jsme byli teď. Navíc v Plzni mají spoustu zraněných klíčových hráčů, tak máme velkou příležitost získat nějaký bod.

Vsítil jste osm branek. Jak jste byl spokojený se svým výkonem?
Jsem rád, že se zadařilo. Tím že já a Radek Král jsme schopni dát skoro každý zápas tolik gólů, dokazuje, že jako tým hrajeme v útoku sehraně a že kluci nám jsou schopní ty šance připravit. Na nás už pak je, abychom je proměnili.