V sobotu navečer se moravský celek představil v zápase desátého kola nejvyšší soutěže mužů ve sportovní hale. Jičín stále bez tří zraněných (Vocáska, Zemana, Krause) moc dobře věděl, že nemůže dopustit další překvapení. Na plný bodový zisk čeká od televizního duelu se Zubřím v rámci 5. kola a postupně se propadá tabulkou. Hráčům i realizačnímu týmu bylo jasné, že musí zvítězit.

Co rozhodlo
HBC Ronal Jičín – Sokol Přerov 28:22 (17:11). Od začátku Hanáci ztráceli (4:0) a za celý poločas se nevzpamatovali. O přestávce na ukazateli skóre svítilo 17:11. Střelecky vynikal Tomáš Babák, odpovídal mu Kavka se Zemánkem. Střelecká potence Jičínských ale byla výrazně vyšší. Třetí čtvrtinu vyhráli 7:3 a ve 46. minutě tak vedli už o deset branek. Pak se Přerov zvednul a korigoval na 21:26 pět minut před koncem. Na víc ale přerovským házenkářům síly nestačily. V Jičíně podlehli šestibrankovým rozdílem. Sled branek: 4:0, 5:1, 7:3, 11:4, 12:7, 16:9, 17:11, 19:13, 24:14, 25:16, 26:18, 27:21, 28:22.

U hostů opět skvěle zachytal brankář Štolcar, má velkou zásluhu na tom, že Jičín nedosáhli na třicítku vstřelených branek, leč o to v závěru usiloval, Štolcar se vždy dokázal dobře postavit a střely likvidoval. Po zápase se hněval na své spoluhráče, kteří nepodali dobrý výkon. „Postrádal jsem přípravu na dnešní utkání," obrátil se s kritikou k trenérům.

„Kluci se namslali před týdnem výhrou nad Hranicemi. Pro nás to bylo prestižní utkání. Dnes jsme vyhořeli, nedařilo se střelcům Kavkovi, Zemánkovi, Kovaříkovi, ani dalším. Věděli jsme že Jičín doma hraje skvěle, je pohyblivý, i když mu chybí tři hráči. Nelze proto svalovat vinu na špatnou přípravu, poznamenal k utkání přerovský trenér Jiří Závodník.

Jičínský trenér Aleš Babák byl spokojen jen s bodovým ziskem. „Výkonem jsme dnes nenadchli, družstvo brzy vysoko vedlo, nesoustředilo se na hru, dobře do týmu zapadl Michal Babák" dodává. V podobném duchu se vyjádřil i sportovní ředitel klubu Petr Babák. „Ano, spokojenost pouze s body, jinak výkon laxní a neproměňování příležitostí, to mě hodně mrzí." Fakta z utkání, další výsledky a tabulka na straně 21.