KNH MS Brno – TJ So. Podhorní Újezd 19:19 (7:10).
Nastoupili: Bittner, Jedlička – Bílek, Pour, Liška – Bajer 11, Kindl 7, Z. Hruška 1, P. Hruška, trenérem je J. Chudoba a vedoucím družstva M. Vrabec.

Výhodu výhozu získal Podhorní Újezd a ihned první útok na krásném hřišti prvoligového družstva NH Brno zakončil brankou. Domácím se dařilo stejně, a tak diváci v dalších minutách sledovali stále neměnný obraz. Až nevyužitý trestný hod Brňanů změnil pravidelnost (2:4). Domácí se ale brzy vzpamatovali a vyrovnali. Rychlé kombinace Podhorního Újezdu přiváděly domácí obranu k zoufalství, když se střelecky dařilo jak nejlepšímu kanonýru Patrikovi Bajerovi, tak i kapitánu Miloši Kindlovi a domácí nevěděli, na koho se mají soustředit. Navíc začalo vycházet taktické střídání brankářů hostů (4:7 v 18. min.).

Obrany přitvrdily na obou stranách (domácí ŽK), hra se vyrovnala a hosté výbornou obrannou součinností nadějný náskok do konce poločasu udrželi. Výhodu výhozu do druhé půle domácí využili a tím náskok snížili. Přestože branky padaly střídavě na obou stranách, tak Podhorního Újezd stále držel režii utkání ve svých rukou. Aktivita hostů nepolevovala, navíc chycené pokutové hody (šestky) veteránem Mírou Jedličkou nastartovaly drtivý nástup hostů a výsledkem byl náskok o pět branek (9:14). Slavia ještě víc přitvrdila, hosté však odpověděli stejně (ŽK na obou stranách).

Změnu vývoje to ale nepřineslo, jen zvýšení nervozity (14:18 – 22. min.). K dalšímu pokutovému hodu domácích se žádný střelec nehrnul, a tak veterán v brance hostů psychickou výhodu využil a střelu se štěstím opět vyrazil. Přesto domácí utkání nevzdali a všechny zbytky sil vrhli do boje, ve kterém začali mít navrch. Slavia vycítila šanci na zvrat a jako politá živou vodou náskok hostů přímo likvidovala. Kupící chyby hostů ještě domácím úlohu zlehčovali. Slavia se v dramatickém závěru dostala na rozdíl pouhé branky, hosté míč v útoku ztratili a domácí se ještě dostali ke střele. Přestože branka nepadla, rozhodčí z Moravy ukončil utkání a nařídil ještě trestný hod uprostřed brankoviště, místo na úhlu, kde došlo k přestupku. Domácí nabídkou k remíze nepohrdli, a tak se nakonec body dělily.

Nyní čeká Podhorní Újezd v domácím prostředí náročné dvojkolo. V sobotu už ve 13 hodin přijede Stará Ves, která ještě na jaře hrála 1.ligu. ⋌(mj)