Přehled utkání: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 23:22 (13:8). V pátečním turnajovém duelu nastoupili domácí tradičně proti pražské Dukle. Úvod vyšel lépe Pražanům, kteří se ujali vedení 0:2. Domácí poprvé skórovali až v sedmé minutě, ovšem vzápětí přidali další branky a převzali otěže zápasu do svých rukou. Solidně chytal Machalický, také obrana byla mnohem kompaktnější, než ve čtvrtečním přátelském utkání s Považskou Bystricí. Jičínští
pokračovali ve zlepšeném výkonu a odměnou bylo poločasové vedení 13:8. Pražská Dukla ale není týmem, který by se nechal nepříznivým vývojem zlomit, naopak. Hosté s příchodem gólmana Rangla ožili a pomalu získávali půdu pod nohama. V polovině druhé půle snižovali na 17:16 a bylo zřejmé, že rozhodovat bude až koncovka zápasu. Dvakrát se dostali Pražané do vedení, ovšem v předposlední minutě srovnal Šulc. V jednom z posledních útoků hráči Dukly netakticky zakončovali z velmi těžkého úhlu, s pokusem si ale gólman Veverka poradil. Následně se hosté dopustili faulu na brankovišti a proměněnou sedmičkou stanovil Šulc na konečných 23:22.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Machalický, Veverka – Skopal 6, Šulc 5/2, Krahulec 4, Čurda 3, Loskot 3/2, Zeman a Kubík po 1, Rychna, Král, Bareš, Miľko, Groh, J. Drbohlav, Dědeček.

HBC Ronal Jičín – SPR Chrobry Glogów 24:20 (13:13). Sobotní program zahájilo střetnutí mezi Jičínem a polským Glogówem. Domácí vstoupili do duelu velmi koncentrovaně, s patřičným nasazením a jistým Veverkou v brance. Ve 12. minutě vedli Jičínští 6:1 a jejich výkon měl slušné parametry. S přibývajícími minutami ale hosté v čele s Bartošem Jureckim a Tomaszem Rosinskim ukázali, proč mají ambice bojovat v nejvyšší polské soutěže o přední příčky. Z pětigólového náskoku domácích postupně umazávali a v závěru poločasu srovnali na 13:13. Po změně stran šli Glogovští do jednobrankového vedení, potom ale začal úřadovat do druhého poločasu nastoupivší gólman Machalický. Ten několika skvělými zásahy vrátil do řad svých spoluhráčů potřebný klid a sebevědomí a ti podpory svého gólmana náležitě využili. Ze stavu 16:16 čtyřmi přesnými zásahy v řadě odskočili na nadějných 20:16. Polský celek ještě jednou vývoj duelu zdramatizoval a snížil na 21:20. Závěr utkání ale opanovali domácí, kteří si díky triumfu 24:20 připsali druhou turnajovou výhru a prakticky rozhodli o celkovém prvenství v turnaji.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Šulc 5/2, Krahulec 3, Skopal, Zeman, Čurda, Kubík a J. Drbohlav po 2, Loskot 2/1, Rychna, Král, Groh a Dědeček po 1, Bareš, Miľko, Šebek.

HBC Ronal Jičín – MŠK Pov. Bystrica 22:20 (10:14). Do posledního zápasu vstupovali Jičínští s cílem udržet turnajovou neporazitelnost a také podruhé během tří dnů zdolat slovenskou Považskou Bystrici. V barvách hostí nastoupili všichni tři hráči, kteří v nedávné minulosti působili v týmech nejvyšší české soutěže, tedy Jaroslav Dyba (SKP Frýdek-Místek), Tomáš Hes (HK Město Lovosice) a Radim Chudoba (HCB OKD Karviná). První desetiminutovka patřila domácím, kteří si na jejím konci vytvořili třígólový náskok, 6:3. Poté ale Jičínští polevili, neproměnili několik vyložených šancí, jejich návrat do obrany rovněž nebyl z nejrychlejších. Považskobystričtí zaváhání házenkářů Jičína dokonale potrestali a šňůrou osmi branek otočili na 6:11. Teprve za tohoto stavu se domácí přeci jen mírně zvedli, výsledkem však byla pouze kosmetická korekce na poločasových 10:14. Do druhé půle nastoupil již opět bojovně naladěný tým domácích. Jičínští se vrátili k pozorné agresivní obraně, v zádech pak měli výborného Veverku. Hosté v prvních deseti minutách neskórovali, naopak domácí zaznamenali šest gólů a otočili na 16:14. To se již v sestavě domácích neobjevoval zkušený Šulc, jenž šetřil drobné šrámy z předchozích utkání. Ve velmi dobrém světle se ale v těchto fázích duelu ukazovala spolupráce rychlonohých Zemana a Loskota, která svým pohybem na hostující obranu platila, ve výborném střeleckém představení pokračoval Skopal. Házenkáři Považské Bystrice ještě jednou srovnali krok, 16:16, ovšem poté už neustále dotahovali mírné vedení domácích. Ti dotáhli zápas do vítězného konce v poměru 22:20 a zaznamenali tak třetí výhru na turnaji.

Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Machalický, Veverka – Skopal 8, Loskot 5/4, Krahulec 3, Zeman a Kubík po 2, Král a Bareš po 1, Rychna, Šulc, J. Drbohlav, Groh, Čurda, Šebek Dědeček, Miľko.

Házenkáři jičínského Ronalu tedy opanovali domácí turnaj bez ztráty bodu a zaslouženě vybojovali vítězný pohár. V součtu se čtvrtečním přátelským utkáním vyhráli čtyři zápasy s kvalitními soupeři, což je dva týdny před zahájením extraligové sezóny jistě potěšitelný fakt. Velmi dobré pasáže odchytali oba brankáři, Veverka i Machalický. V týmu je znát přítomnost levorukého Šulce, přínosem je rovněž druhá letní posila Loskot. V obraně tvrdili muziku tradiční opory Bareš, Rychna a Groh. Střelecky se dařilo Skopalovi, světlé momenty ukázal také Čurda. Aktivně si počínal Zeman, slušným procentem úspěšnosti se prezentovali křídelníci Krahulec a Kubík. Nezklamal ale nikdo z hráčů, celkově lze jičínský tým za výkony na domácím turnaji pochválit. Kers Cup byl opět vynikající přípravou na blížící se start nového ročníku extraligy.

Výsledky turnaje Kers Cup 2015: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 23:22, MŠK Pov. Bystrica – KS SPR Chrobry Glogów 27:36, HBC Ronal Jičín – KS SPR Chrobry Glogów 24:20, HC Dukla Praha – MŠK Považská Bystrica 28:23 Chrobry Glogów – HC Dukla Praha 24:18, HBC Ronal Jičín – MŠK Považská Bystrica 22:20.    (hbc)

Konečné pořadí:
1. HBC Ronal Jičín⋌3 3 0 0 69:62 6
2. KS SPR Chrobry Glogów⋌3 2 0 1 80:69 4
3. HC Dukla Praha ⋌3 1 0 2 68:70 2
4. MŠK Považská Bystrica⋌3 0 0 3 70:86 0