Tři kola zbývají do konce základní části házenkářské extraligy. Hráči jičínského Ronalu drží po devatenáctém dějství sedmé místo při zisku šestnácti bodů. Situace ohledně postupu do play-off je však otevřená i pro jedenácté Nové Veselé, jenž má na kontě pouze o tři body méně než Jičínští.

V nadcházejícím utkání navíc svěřence trenérů Babákových čeká velice těžký úkol.

Po velmi dobrém výkonu v domácím utkání s pražskou Duklou, ve kterém ale podlehli o dvě branky, v sobotu zajíždí na palubovku druhého Zubří (18.00). To spadlo ze samotného čela tabulky vinou předešlé porážky v Karviné a v domácím prostředí tedy bude opět chtít naplno bodovat.

„Určitě chceme na půdě Zubří překvapit, ale musí se zde sejít všechno," je si vědom jeden z trenérů Jičína ALEŠ BABÁK.

V sobotu jedete do Zubří. Co od zápasu očekáváte?
Opět to bude nesmírně těžké utkání. Zubří vinou porážky s Karvinou spadlo na druhou příčku a určitě teď bude chtít udržet stoprocentní bodovou bilanci a zkusit ještě přeskočit Plzeň na první příčce, která zaručuje nejvýhodnější pozici pro utkání v play-off. Zubří je v domácím prostředí velice silné, ta podpora je tam obrovská. Dokresluje to vítězství nad Lovosicemi rozdílem šestnácti branek. Určitě nás tam nečeká nic jednoduchého. My se samozřejmě budeme snažit předvést co nejlepší výkon tak, abychom měli ze zápasu dobrý pocit a aby nás ten výkon udržel v nějakém sebevědomí na zbývající dvě utkání.

Samozřejmě chceme překvapit. Každý bod se počítá, takže bychom si něco rádi odvezli, ale opravdu by se opět muselo sejít všechno. V minulém zápase s Duklou se sešlo devadesát procent věcí, ale měli jsme trochu smůlu, nebylo takové procento gólmanů jako na straně Dukly a v tu chvíli je s těmi nejlepšími týmy velice těžké bodovat.

Zmiňoval jste předehrávku s Duklou. Tým předvedl velmi dobrý výkon. Může být znát, že jste o minulém víkendu nehráli?
Tým dostal po zápase volno, protože to bylo „na krev". Ta první šestka si hodně sáhla na dno sil a bojovala až do konce minimálně o bod, který by byl v tuto chvíli pro nás hodně cenný. Nemyslím si, že by výpadek měl být znát. Je to rozdíl nějakého jednoho tréninku. Naopak někteří hráči si mohli trochu odpočinout. Víme, že se nacházíme v patrech, které jsou ošemetné a vzhledem k tomu vylosování pro nás není situace jednoduchá. Ale to ani pro další čtyři týmy kolem nás. My to musíme ustát v hlavě a věřit v to, že jsme schopní hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími týmy. Náš výkon musí být podložený bojovností a je třeba vyvarovat se v utkáních hluchých míst.

Jaký je stav hráčského kádru po zápase s Duklou?
Změny nejsou. Když pominu dlouhodobě zraněného Machalického a Groha, tak by všichni hráči měli být k dispozici. S návratem Tomáše Kolce z Německa a Martina Hlavy do sestavy se kádr ještě relativně rozšířil. Další zdravotní problémy nás netrápí, ale mrzí nás dvě zmiňované absence. Je to škoda, s Jirkou by byla obrana ještě lepší, ten nám hodně chybí. Do dalšího zápasu však jdeme oproti minulému neoslabení.

Kdy se do tréninku zapojil zmiňovaný Tomáš Kolc?
Začal s námi trénovat z kraje února, ale nyní má těžké dostat se do sestavy. Jednak půl roku prakticky nehrál a netrénoval a navíc je teď ve velmi dobré formě David Krahulec. Není tedy v tuto chvíli důvod sáhnout ke změně. Chceme, aby se Tomáš nejprve rozehrál v B mužstvu.

V minulém zápase dostal již větší prostor Dominik Čurda. Co říci k jeho progresu po zranění?
Zcela upřímně bylo první zápasy znát, že dlouho nehrál. Nebyl to ten Dominik z jara loňského roku. S Duklou už podal zlepšený výkon. Věříme, že se do toho dříve nebo později dostane a bude pro nás zase důležitým a platným hráčem.

Do konce základní části bude ještě v podstatě pět týmů bojovat o postup do play-off. Jak vidíte situaci z pohledu Jičína?
Je to těžké předpovídat. Kdybychom měli vycházet z papírových předpokladů, jak by měly zápasy dopadnout, tak si dovolím tvrdit, že by nám teoreticky jeden, dva body mohly stačit. Soutěž je ale tak vyrovnaná, že může přijít překvapivý výsledek. My se tedy moc nesmíme dívat na soupeře kolem nás, ale soustředit se na svůj výkon, abychom zbývající zápasy výsledkově zvládli.