Už v 19. dějství si jako první tým zajistil účast v boji o medaile celek HBC Ronal Jičín, který navíc v sobotu přehrál v souboji prvního s druhým týmem tabulky Plzeň 22:18 a ještě si upevnil své vedení.

Západočeši tak stále účast v nejlepší šestce jistou nemají, a to už v elitní nadstavbové skupině zbyla pouhá tři místa. Utkání si náramně užívala zcela zaplněná sportovní hala, hráči, trenéři i funkcionáři klubu. V tabulce Jičín má již 28 bodů a zajistil si tak prvenství po základní části. Pro nadstavbu to znamená, že první dvě utkání odehraje na domácí palubovce. V sobotu 13. dubna přivítá Jičín šestý tým po základní části a hned ve středu 17. dubna přijede druhý tým po základní části. Jisté je také to, že sezonu zakončí rovněž před domácími fanoušky. Nyní se musí všichni připravit na těžké utkání v Přerově, který se stále zlepšuje a především v domácím prostředí dokáže favority potrápit.

A poté pak v závěrečném kole základní části přivítají hráči Ronalu celek Karviné. Utkání se odehraje v neděli 17. března od 11.30 před kamerami České televize. Ta zde bude moci svoji techniku ponechat, protože hned týden na to se z Jičína bude vysílat přímý přenos opět. Tentokrát první finálový zápas Českého poháru mezi Jičínem a Hranicemi, který bude mít výhoz v neděli 24. března ve 14.15 hodin.

Klub HBC Jičín touto cestou vyzývá a žádá všechny příznivce, aby na zbytek sezony chodili do hlediště v červených trikách či mikinách, protože červená barva v hledišti určitě hráče ještě více nabudí a ještě více semkne házenkářkou rodinu v cestě za historickou medailí z nejvyšší soutěže, která je snem všech hráčů, trenérů a činovníků klubu. Vytvořme pro hostující tým pravé jičínské házenkářské peklo. Pokud někdo doma nemá červené triko nebo mikinu, připravil klub červená trika s logem klubu za 50 korun, před utkáním. ⋌(mž, jp)