Úřadující mistr republiky a jediný východočeský zástupce se představí v neděli dopoledne na palubovce nebezpečné Karviné.

Dlouholetý úspěšný moravský tým se ale v loňském roce do nejlepší šestky nedostal, neboť v posledním kole základní části mu vystavil stop právě Jičín. Karviná před týdnem o gól prohrála derby v Zubří (27:28), zatímco Jičín porazil Duklu Praha 21:17 a usadil se bez ztráty jediného bodu v čele tabulky.

Výprava HBC Ronal Jičín odcestuje k utkání v už sobotu odpoledne a přenocuje ve Frýdku-Místku, zápas je na programu v neděli od 10.30. „Samozřejmě, že v neděli chceme uspět, budeme vycházet z důrazné obrany, která se nám osvědčila proti Dukle, vstup do nového ročníku nám vyšel, a tak každý bod na hřištích soupeřů má pro nás velkou cenu," kalkuluje jičínský trenér Aleš Babák. Podle jeho slov je tým v pořádku, k dispozici bude základní kádr, který uspěl v náročném zápase proti Dukle. Drobné šrámy už jsou vyléčeny, problémy má pouze Kvasnička, ale ten proti Dukle ještě nenastoupil.

Jičínské házenkáře ovšem čekají těžké dva týdny. Již ve středu doma přivítají Frýdek-Místek (18), v neděli jedou do Brna (17) a 5. října se na palubovce úřadujícího mistra představí nováček ze Zlína.

Potom už bude vše směrovat k přípravě na utkání druhého kola EHF Cupu, ke kterému přijede soupeř zvučného jména, druhý tým loňského ročníku dánské nejvyšší soutěže, celek Skjern Handbold. „Úvodní utkání bude sehráno v jičínské sportovní hale v sobotu 12. října s největší pravděpodobností v netradičním večerním čase od 20.20 hodin před kamerami České televize Sport," říká Aleš Babák, který se na oba zápasy těší, když odveta je na programu v neděli 20. října v dánském Skjernu.

Dánská házená patří mezi světové velmoci a mezinárodní konfrontace s vítězem Vyzývacího poháru z let 2002 a 2003 bude pro východočeský tým a jeho příznivce velkým zážitkem.