Domácí jsou zatím možná trochu překvapivě až čtvrtí a v duelu s devátým Jičínem budou chtít potvrdit roli favorita.

A jak vidí vzájemný duel oba tábory?
Lodivod Plzeňských Martin Šetlík před duelem uznal, že má Jičín kvalitní tým. „Jsem rád, že se někteří kluci dali zdravotně do pořádku. V pauze jsme se snažili hlavně dobít baterky, ten úvod sezony byl hodně náročný. Teď už směřujeme všechno k Jičínu. I když je soupeř až ve druhé polovině tabulky, vůbec nepředvádí špatnou házenou. Na střední spojce je tam Martin Loskot, který byl tři roky u nás.

Jičín také doplnil kádr o kvalitní spojky, leváci Šulc i Vítek mají zkušenosti ze zahraničí. Kvalita tam je, ale doma se nám na ně daří. Byl bych nerad, kdyby se teď chytili," řekl trenér.

A k utkání se vyjádřil také Filip Herajt, brankář Talentu Robstav M.A.T. Plzeň. „Jičín mi přijde, že je silnější doma, ale to my taky. Doufám, že je před našimi skvělými fanoušky porazíme. Ale nechci nic předbíhat, uvidíme, jak se nám bude dařit. Nesmíme nic podcenit. Před sezonou došlo v jejich kádru k řadě změn, zatím se asi spíš sehrávali."

Jeden z jičínských trenérů Petr Babák si je vědom, že jeho hráči musí zlepšit střeleckou produktivitu, což je v současné chvíli hodně trápí a sráží to výsledky.

„Plzeň hraje kvalitní kombinační hru s velkým tlakem v prostoru spojek s využitím dohrávky do prostoru křídel. Nebezpečná je i z prostoru pivota, kde disponuje vyrovnanou dvojicí. Musíme vyjít ze zabezpečené obrany a hlavně začít proměňovat vyložené brankové příležitosti, protože to je naše současná bolest. Kromě dlouhodobých marodů Čurdy a Groha nám bude chybět i brankář Machalický."

Podobně utkání vidí také Matyáš Burda, spojka HBC Ronal Jičín. „Z posledního zápasu se Zubřím víme, že můžeme hrát vyrovnaně s každým soupeřem. Do zápasu půjdeme s tím, že nemáme co ztratit a soupeři nesmíme dovolit trhák, který by se jen špatně mazal. Abychom uspěli, musíme zlepšit střelbu, která nás v posledním zápase stála body a nenechat rozchytat výborné plzeňské gólmany."