Co rozhodlo
HBC Ronal Jičín – HCB OKD Karviná 31:22 (18:12). Karvinští, kteří v dosavadních čtyřech zápasech získali dva body, začali dobře a vypracovali si náskok, který drželi do poloviny prvního dějství. Následně se ovšem projevila lepší forma Jičínských, kteří dosud ztratili jen dva body a i do přestávky vývoj skóre otočili, když vedli o šest branek. Další branky ke svému náskoku přidali i ve druhé půli, nakonec vyhráli 31:22 a drží se tak v popředí tabulky.

Fakta: Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Sedmimetrové hody: 3/2 – 5/4. Vyloučení: 7:4. ČK: Rychna (Jičín). Diváci: 670. Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Veverka, Machalický – Šulc 10/2, Skopal 5, Bareš 3, Loskot 2/1, Rychna, J. Drbohlav a Kubík 2, Krahulec, Čurda, Kolc, Hlava a Král 1, Zeman, Groh.
Aleš Babák, trenér HBC Ronal Jičín: „Do zápasu jsme vstupovali s obavami, potřebovali jsme se zvednout po prohře v Lovosicích. Karviná byla na začátku utkání lepší, diktovala tempo hry, těžko jsme se dostávali do hry a zaslouženě prohrávali. Důležitým momentem bylo zranění Marka Monczky. Podstatným faktorem byl pak zlepšený výkon Filipa Veverky. Navíc jsme dokázali hrozit střelbou ze střední či větší vzdálenosti z obou stran. Druhou polovinu první části jsme byli jasně lepší, na což jsme navázali i na začátku druhé půle, když jsme vedli již o devět branek. Jsme rádi, že jsme zvítězili takovým rozdílem a že jsme dokázali poprvé v sezóně nastřílet přes 30 branek."

Jaroslav Hudeček, trenér HCB OKD Karviná: „V prvé řadě bych chtěl pogratulovat domácím k vítězství, které bylo zasloužené a vysoké, což hovoří za vše. Svým způsobem utkání ovlivnilo brzké zranění Marka Monczky. My se potácíme na pravé straně, která bohužel není po odchodu Ivkoviće a Chudoby top. Začátek byl z naší strany kostrbatý, a to i přesto, že jsme vedli. Upustili jsme od hry, kterou jsme chtěli hrát a kterou jsme studovali na videu. Selhala nám totálně křídla, nedokázali jsme proměňovat ani nejvyloženější šance.

I v technických chybách jsme zaostávali za domácími, a to byl také další argument toho, abychom v tomto zápase mohli uspět. Zkoušeli jsme, co se dalo, pokusili jsme se ve všech směrech o možné i nemožné, ale na výkon domácího Jičína to bohužel nestačilo. Řekl bych, že stěžejními postavami domácích byli Šulc a Skopal . Nechci však ani v nejmenším snižovat výkon ostatních hráčů."