Vydařené první třicetiminutovky obou utkání pomohly Jičínu k postupu do série o páté místo v tomto extraligovém ročníku.

Svěřenci trenérů Babákových mohli po sobotním utkání na palubovce Karviné slavit vítězství.

I přes porážku o jednu branku (23:24) totiž celkově Karvinou porazili, neboť v prvním domácím duelu vybojovali výhru o pět branek (30:25). Karviná zřejmě doplatila na bolestivé vypadnutí ze čtvrtfinále play off s Lovosicemi, když s lépe postaveným celkem ze základní části sehrála pětizápasovou bitvu.

PRŮBĚH ZÁPASU

Jičínští měli v Karviné v zádech pětibrankový náskok, který dokázali v úvodu zápasu ještě navýšit. Karviná ani tentokrát nepůsobila přesvědčivým dojmem, vyprodukovala až příliš technických chyb a problémy jí dělala jak jičínská obrana, tak oba brankáři. První poločas skončil vedením Jičína 13:9.
Po přestávce vedli hosté až o šest branek. Pak ale přišlo zlepšení Karviné, která využila polevení domácích a po brankové šňůře dokonce vedla 23:20. Jičín ale obrat v celé sérii nepřipustil, a přestože nakonec v odvetě o branku podlehl, postoupil do boje o konečné páté místo.

„V prvním poločase jsme hráli špatně. Ztratili jsme v druhé vlně řadu balónů, neproměnili hodně šancí. Díky tomu hosté vedli v poločase o čtyři branky," komentoval první dějství odvetného utkání hrající trenér Karviné Alexander Radčenko.

„V druhém jsme zabojovali, dotáhli se a šli do vedení. Nicméně v koncovce už hosté zahráli zkušeně a postup si pohlídali. Jsem velmi zklamaný, ale taková je realita," dodal zkroušeně.

To jeho protějšek Aleš Babák měl o poznání lepší pocity. „Je to snad poprvé, co mohu soupeři pogratulovat k výhře, a přesto se radovat," řekl jeden z jičínských trenérů.

„Myslím, že jsme první poločas zvládli dobře a výborně nám zachytal brankář. Jen škoda, že jsme v druhém poločase trochu zazmatkovali, dovolili domácím dostat se do hry a zdramatizovat koncovku," hodnotil duel Babák a dodal: „Podle mého názoru jsme však v součtu obou utkání postoupili zaslouženě." 

HCB Karviná – HBC Ronal Jičín 24:23 (9:13).

Nejvíce branek: Monczka 7/7, Hanisch 5, Mlotek 4 – Král 4/2, Šafář 3, Bareš 3. Rozhodčí: David Šlezingr, Jiří Špunar. Sedmimetrové hody: 8/7 – 2/2.