Turnaje se zúčastnily extraligové celky mistrovského Talentu Plzeň, Sokola Nové Veselí a týmu HBC Ronal Jičín.
Pro jičínské házenkáře se jednalo o příjemné zpestření náročné zimní přípravy, kterou v minulém týdnu podstoupili.

Jak již u Jičínských bývá v posledním období zvykem, v sestavě chybělo několik hráčů. Pro zranění neodcestovali gólmani Machalický a Veverka, přičemž prvně jmenovaný podstoupí tento týden operaci kolene. Dále nemohli nastoupit kapitán Bareš, Groh, Král, Čurda a Herzán.

Naopak v barvách Jičína se poprvé představili Jan Bednář a Martin Babčaník, tedy dva hráči, kteří by měli rozšířit kádr do jarních extraligových bojů. Jan Bednář je hráčem mateřského Sokola Vršovice a v Jičíně již v sezóně 2006/2007 působil. Martin Babčaník je zkušeným gólmanem Dvora Králové n/L.

V prvním duelu změřili Jičínští síly s celkem Nového Veselí. Také Novoveselští nepřicestovali v kompletní sestavě a na jejich projevu to bylo znát. Jičínští házenkáři byli od úvodních minut lepším celkem, v šesté minutě vedli již 6:1. Také v dalším průběhu prvního poločasu diktovali Jičínští tempo hry a úvodní třicetiminutovku ovládli poměrem 24:14. Hned na začátku druhého dějství zvýšil Jičín na nejvýraznější rozdíl, 27:14. Poté si již udržoval vypracovaný náskok a nakonec zvítězil 38:26.

Ve druhém střetnutí narazili jičínští házenkáři na mistrovský Talent Plzeň. Rovněž Západočeši dorazili do Zruče n/S ve značně okleštěné sestavě, na jejich výkonu se to ale příliš neprojevilo.

Vzájemný duel byl vyrovnaný do stavu 4:5, to běžela dvanáctá minuta. Poté ale házenkáři jičínského Ronalu vypadli z role, neproměňovali vyložené šance a naopak nedůraznou obranou umožnili Plzeňským jednoduše skórovat. První dějství tak Jičín prohrál desetigólovým rozdílem 6:16. Po změně stran se herní projev jičínského celku zlepšil.

Zejména v útoku si Jičínští počínali mnohem aktivněji, přičemž dokázali snížit na 10:17.
Bohužel, další zahozené tutovky (za celý zápas neproměnili házenkáři Jičína mimo jiné čtyři sedmičky) zapříčinily nemožnost ještě větší korekce průběžného stavu. Ve zbývajících minutách utkání si Plzeňští drželi náskok devíti branek, který v závěru navýšili na konečných 21:33.

Jičínští házenkáři tedy sehráli ve Zruči nad Sázavou dva rozdílné zápasy. Nutno podotknout, že v obou duelech dávali trenéři příležitost všem hráčům, sestava se tedy velmi často měnila a v mnoha případech vedle sebe nastupovali někteří hráči vůbec poprvé. Solidní výkony předvedli oba gólmani, Soukup a Babčaník, velmi dobré procento střelby měli křídelníci Kubík a Krahulec, na pivotu se prosazoval Miľko.

Ostatní hráči střídali světlé okamžiky s těmi méně povedenými. Každopádně turnaj splnil svůj účel, zpestřil hráčům jejich náročný program v prvním týdnu „hrubé" přípravy. Další herní prověrkou Jičínských bude účast na tradičním turnaji v Považské Bystrici ve dnech 13. – 15. ledna 2017.
Sestava a branky HBC Ronal Jičín: Soukup, Babčaník – Krahulec 9, Miľko 7, Kubík a Loskot po 6, Šulc 5/2, Rychna, Burda, Šebek a Dědeček po 4, Šafář a Drbohlav po 3, Vítek 3/1, Bednář 1.    (hbc, re)