Mladší dorostenci čtvrtí v České republice

JIČÍN - Třeboňské mistrovství republiky svedlo proti sobě čtyři nejlepší celky Čech a Moravy. Z české části první ligy startoval vítěz, domácí Jiskra Třeboň a druhý celek soutěže – C.S. Cargo HBC Jičín. Z Moravy přijely týmy Karviné a druhého celku tabulky moravské skupiny Zubří.

28.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/GetPhoto Martin Sidorják

Jičínští nepřijeli jako favorité, samotná účast na finálovém turnaji byla úspěchem a milým překvapením. Jičínští zde také představili jasně nejmladší tým, měli ve svém středu hned čtyři žáky a zbytek družstva, kromě brankáře Soukupa, střelců Jandy a Jakla a křídla Novotného jsou loňští žáci! Bylo jasné, že celek se svými ambicemi musí zůstat při zemi.

C.S. Cargo HBC Jičín – HCB Karviná 18:38 (9:17). Hned v prvním zápase narazili Jičínští na jasného favorita. Karviná také nenechala nikoho na pochybách o svých kvalitách. Jičínští si možná takovýto výprask nezasloužili, ale neproměněné šance mrzely (z toho šest sedmiček).
Sestava C.S. Cargo Jičín: Podzimek, Soukup 1/1 – Janda 5, Živnůstka 3, Kužílek a Novotný 2, Bednář, Beneš, Kolomazník, Jakl a Stojanov po 1, Rachota, Vocásek, T. Babák, Rychna. Vyloučení: 3:10. Sedmičky: 7/1 – 3/1. Průběh zápasu: 0:4, 5:6, 6:10, 7:16, 9:17, 11:21, 13:30, 16:34, 17:38, 18:38.

Házená Třeboň – C.S. Cargo HBC Jičín 29:21 (13:9). Ve druhém zápase si přece jenom Jičínští věřili více, vždyť svého soupeře v letošním ročníku deklasovali na domácí půdě a remizovali na jeho hřišti.Vše vypadalo nadějně pouze v první patnáctiminutovce. To ještě jičínští hráči vedli, ale poté začali kupit chybu za chybou, neproměňovat a domácí toho využili, otočili vývoj v zápasu a zaslouženě zvítězili.
Sestava a branky: Podzimek, Soukup 1/1 – Janda 5, Kolomazník 4,Vocásek 3, Živnůstka, Jakl, Novotný 2, Bednář a Rychota 1,Babák, Rychna, Kužílek, Stojanov, Beneš. Sedmičky: 3/3 – 2/1. Vyloučení: 7:3. Průběh zápasu: 2:1, 2:5, 9:5, 11:7, 12:9, 15:10, 19:11, 22:15, 26:20, 28:20, 29:21.

C.S. Cargo HBC Jičín – HC Zubří 21:24 (8:16 ). Poslední utkání začali Jičínští opět tradičně – poměrně slušně. Dařilo se jim v obraně, překvapovali soupeře rychlými kombinacemi. Opět do poloviny poločasu vedli a vše vypadalo na to, že zapomněli na své horší výkony.
Ovšem poté následovalo šest minut, které vrhly veškeré snahy a naděje Jičína hluboko pod zem. Jičínští vyrobili řadu chyb, najednou se nestačili vracet a logicky inkasovali branku za brankou. Hráči Zubří se tak dostali do zápasu, ze stavu 6:5 pro Jičín odskočili na hrozivých 6:13. Poločasových 8:16 pak bylo jen vyústěním bezradnosti Jičínských ve druhé půli prvního poločasu.
Kdo však čekal, že se hráči HBC položí, byl překvapen. Hru do svých rukou vzali žáci Babák a Vocásek. Hra Jičína se zrychlila, přišly nápadité akce a Zuberští najednou nevěděli, kde jim hlava stojí.
Náskok Zubří byl systematicky snižován, hala byla ve varu, jelikož úspěch Jičína by pomohl domácím ke stříbru. Díky úspěšným akcím narostlo Jičínským sebevědomí, a tak šňůra šesti branek znamenala ve 27. minutě vyrovnání na 21:21. Konec však sehráli hráči Jičína nešťastně.
Nejprve chybnou přihrávkou vybídli soupeře k brejku, poté zbytečný faul znamenal vyloučení a nedůrazná obrana byla příčinou třetí branky Zubří v řadě během čtyřiceti vteřin, což znamenalo konečný výsledek 21:24.

Sestava:
Podzimek, Soukup – Vocásek a Jakl 4, Živnůstka a Novotný 3, Janda, Kolomazník a Kužílek 2, Babák, Rychna, Stojanov, Rachota, Beneš a Bednář. Sedmičky: 0:1/1. Vy loučení: 3:5. Průběh zápasu: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 6:5, 6:13, 7:15, 8:16, 13:18, 15:21, 21:21, 21:24.
Celkové vystoupení Jičínských na přeboru zůstalo za tajnými přáními, ale nutno dodat, že s předvedenou hrou bylo čtvrté místo maximum. Za očekáváním zůstaly výkony některých opor, své si odehráli snad jedině Janda, Živnůstka a oba brankáři.
Ostatní nevyšli prakticky ze šedi průměru až podprůměru. Milým překvapením byly naopak výkony žáků, především T. Babáka a Vocáska, ale ani Kužílek a Bednář nezklamali. Posledně jmenovaný pak nastupoval limitován ve svém výkonu zraněním.
Přebor ukázal jasné prvenství Karviné, s ostatními celky by však Jičínští, ač jasně nejmladší celek turnaje, měli hrát vyrovnanější partie. Pro příští rok zůstává celek téměř nezměněn, (odchází pouze Janda, Jakl, Novotný a Soukup do staršího dorostu), jeho cíle by měly být určitě vyšší.
Další výsledky: Třeboň - Zubří 21:25 (10:8), Zubří - Karviná 16:32 (5:15), Karviná - Třeboň 29:24 (18:7).

Konečné pořadí mistrovství České republiky:

1. HCB Karviná 6 bodů (99:58), 2. HC Zubří 4 (65:74), 3. Házená Třeboň 2 (74:75), 4. C.S. Cargo HBC Jičín 0 (60:91).