V pátek hostí házenkáři mladý ambiciózní celek Talentu Plzeň a opět chtějí uspět

Jiskra Lázně Třeboň – HBC Ronal Jičín 21:31 (10:19).

Souboj „sedmého s osmým“ měl nakonec jednoznačný průběh. Domácím se od začátku méně dařilo a to jak v obranné, tak v útočné fázi. Naopak téměř každá střela Jičínských končila za zády třeboňských gólmanů, a tak o poločase vedli poměrně vysoko 10:19. Až na třináct branek pak narostlo vedení hostů ve druhé půli.

Po zbytek poločasu už si jen hlídali vytvořený náskok. Navíc skvělý výkon v brance předváděl gólman Veverka, který likvidoval pracně budované šance domácích a střelecky při chuti byl kanonýr Kraus, který zatížil třeboňské konto hned 13 brankami. Naprosto zaslouženě tak ze souboje tabulkových sousedů vyšel vítězně jičínský celek.

Fakta – rozhodčí: B. Frieser, L. Frieser. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 5:8. Diváků: 250. HBC Ronal Jičín: Veverka, Barák – Kraus 13, Masák 4, Král 4/1, T. Babák 3, Bareš a Naimann 2/1, A. Babák, Lepieš, Groh po 1, Rychna, Kvasnička, Kolomazník.

V pátek přijede Plzeň, Jičínští v posledním domácím utkání roku, které začíná v 18 hodin, chtějí uspět a udržet se ve hře o elitní šestku. (lk, jp)