Ještě v polovině listopadu jim patřilo první místo, jenže potom přišly tři zápasy s týmy, které pomýšlejí na příčky nejvyšší a vysoké porážky vrátily svěřence Petra Mašáta zpátky na zem. „Jsme všichni zklamaní a po té sérií tří těžkých zápasů jsme se dostali hodně na dno,“ říká jičínský kouč.

Poslední zápasy nevyšly, jak je hodnotíte?
Dostali jsme tři tvrdé direkty. Všechny zápasy probíhaly jako přes kopírák. My jsme v nich udělali neskutečné množství technických chyb. Bylo to samozřejmě naší vinou, ale také tam byla bezpochyby znát velká kvalita soupeřů.

Kde jste utkání ztratili?
Bylo to vždycky stejné. V druhé polovině prvního poločasu nám soupeři odskočili, my jsme se na nějaké dotahování nezmohli. Od zápasu v Novém Veselí nám chyběl Ondřej Šulc, což bylo samozřejmě znát.

Předpokládám, že vám nepomohla ani covidová pauza?
Máte pravdu. Těch šest neděl bez házené s námi opravdu zamávalo. My jsme měli výbornou přípravu, hráli jsme dobře, jenže tohle nám vhod nepřišlo.

Jak moc vám chybí podpora vašich skvělých fanoušků, doma jste týmy z vrchu tabulky vždy trápili.
Samozřejmě hodně. Naši fanoušci jsou jedni z nejlepších. Vždycky dokáží na soupeře a rozhodčí vyvinout tlak, nám před nimi hraje velmi dobře. To ticho v hale je opravdu hrozné. Na Duklu nechodí moc diváků nikdy, ale o víkendu to bylo strašně divné.

Vy jste tam prohráli poločas o deset branek, pak už s tím nešlo nic dělat?
To bohužel moc ne. Zápas byl zlomený už po tom prvním poločase, proto jsem dal šanci mladým klukům. Na hřišti jsme měli hodně mladý tým, ale je dobře, že si vyzkouší nejvyšší mužskou soutěž. Aby jsme mohli pomýšlet na vítězství s těmito týmy, tak se u nás musí sejít naprosto vše.

Poslední dva zápasy letošního roku budou hodně důležité.
Rozhodně! Jestli chceme pomýšlet na postup do play off, tak je musíme zvládnout. Oba hrajeme doma s týmy ze spodku tabulky (Malomeřice a Nové Veselí).