Tohle vítězství nesmírně potřebovali. Jičín utkání proti poslednímu celku tabulky zvládl s přehledem, když zejména ve druhém poločase předvedl kvalitní výkon.

Co rozhodlo

V prvním poločase čaroval v brance Jičína Filip Veverka, jenž si připsal hned několik velmi důležitých zákroků. „První poločas byl z naší strany žalostný. Nefungovala komunikace, buďme rádi za Filipovy zákroky, jelikož si myslím, že poločas mohl být s přehledem remízový,“ viděl první poločas jičínský pivot Martin Miĺko. Druhý poločas už se hra Jičína diametrálně zlepšila a svého soupeře začali Východočeši přehrávat. Výsledkem toho bylo vysoké vítězství.

„Chtěli jsme potěšit diváky po těch našich nevydařených předchozích zápasech dobrou hrou v obraně i v útoku, což se nám v prvním poločase moc nedařilo. Naštěstí jsme se v druhé půli zlepšili, i tak bylo ve hře dost nepřesností,“ zhodnotil trenér jičínského Ronalu Petr Mašát. Střelecky se v utkání nejvíce dařilo právě Miĺkovi, který zaznamenal sedm branek.

„Za nás povinné vítězství, ale do utkání ve Frýdku se musíme zlepšit v několika aspektech,“ doplnil trenér Jičína. Na jeho svěřence čeká další důležité utkání, když se o následujícím víkendu představí na palubovce předposledního Frýdku-Místku. Duel je na programu v neděli od 17 hodin.