Extraligová sezona skončila těsně před začátkem play off. O postup do elitní osmičky usiloval až do posledního kola základní části Jičín.

Její vrchol, tedy play off muselo být však kvůli koronaviru zrušeno. Východočeský celek i přesto v dubnu nezahálel. Povedlo se mu domluvit na nové smlouvě se zkušeným Ondřejem Šulcem. Kapitán a a tahoun týmu by tak měl odehrát příští sezonu, přestože chtěl původně končit už po té letošní.

Kapitána Ondřeje Šulce mrzí, že přišel o vrchol sezony.
Šulc: Po měsíci bez míče by to byla spíše komedie než vyvrcholení sezony

„Je pravda, že jsem chtěl po sezoně skončit, bohužel se sezona vyvíjela jinak, než jsem si představoval. Hned ve třetím kole podzimní části jsem si zranil koleno a do zápasového rytmu jsem znovu naskočil až po zimní přestávce, když měla soutěž vrcholit, tak se nakonec vůbec nehrálo. Hlavní důvod mého pokračování je tedy skutečnost, že jsem toho letos moc neodehrál a končit kariéru koronavirusem se mi opravdu nechce,“ uvedl pro klubový web jičínského celku Šulc.

Další skvělou zprávou pro východočeské fanoušky je, že smlouvu na další tři roky podepsal trenér Petr Mašát. „Představitelé klubu vyjádřili s prací trenéra spokojenost a obě strany se dohodly na prodloužení spolupráce na další tři sezony, tedy do roku 2023,“ stojí v prohlášení klubu. Mašát dokázal v minulé sezoně dotáhnout své svěřence na skvělé čtvrté místo, což je po titulu ze sezony 2012/2013 druhé nejlepší umístění Ronalu v historii.

Úspěšný tým. Juniorky Jičína vládly 2. lize.
Jičínské juniorky letos dominovaly