Dostavilo se čtyřiatřicet hráčů. Tento turnaj na sjezdovce na svazích Zvičiny se zapsal nesmazatelně do historie crossgolfu, neboť se ho zúčastnil i hráč z Jižní Koreje Lee Sang Hoon. Sice se velkých turnajů už účastnili Němci, ale mimoevropský hráč měl premiéru. S hrou teprve začíná, ale přesto si ji užíval.

Podle jeho slov se mu líbil začátek a závěr mu opět sedl, když obsadil sedmadvacáté místo. Na oceňovaná místa si ale dělali zálusk jiní, už daleko zkušenější hráči a především ti, co dorazili ze Šumavy.

Raisova chata na vrcholu zajistila pro všechny chutný oběd po odehraných základních dvanácti jamkách. Všichni se nabažili dalekých rozhledů a poté se oddělila šestnáctka finalistů, která se pustila do náročného vyvrcholení turnaje.

Z jičínských hráčů měl šanci na boj o bednu jen Petr Berný, když postupoval z pátého místa. Ostatní naši zástupci nabrali vyšší ztrátu. Tři jamky (jamka se nehloubí, ale jen její prostor 1 m2 je ohraničen provázkem) zvlášť postavené ve finále nejlépe ze všech (na 9 úderů) zahrál Vráťa Jedlička, a to ho posunulo na dělené sedmé místo – 53 (44+9), P. Berný udržel páté místo – 52 (42+12), Míra Jedlička nezahrál vůbec podle představ – 56 (42+14) a skončil jedenáctý.

Milan Raulím skončil ve velké konkurenci těsně před branami finále, když rozhodl pouhý úder. Míla Petrová v rozstřelu o bronz mezi ženami podlehla H. Cvejnové z Dobrušky, začínající Jitka Raulímová získala kromě cenných zkušeností osmé místo a minimálně a spíše náhodně hrající Jana Jedličková skončila na desátém místě ve své kategorii.

Celkově zvítězil předseda České asociace extrémního golfu Filip Šrámek hrající za Akce WC Praha-Litvínov – 47 (37+10), druhý po rozstřelu Milan Solík z Třebíče – 49 (38+11) a třetí Roman Horský z KEG Dobrušky – 58 (45+13).

Ve Štikovské rokli proběhl už šestý ročník nejtěžšího turnaje na autokrosovém závodišti, kde je největším problémem přesný odhad vzdáleností s vysokým převýšením.

Náročnost a pověst tohoto turnaje sice odradily desítku hráčů, ale konkurence o vavříny se neztenčila.

Základních deset jamek se strojovou přesností nejlépe zvládl Michal Grešl z Prahy, když udržel normu tři údery na jamku. Ale v těsném sledu se tlačili další hráči. Všichni Jičínští se objevili těsně za nejlepšími třemi a plán na finále byl jasný – nekazit a útočit na bednu!

Nakonec finále opět pro sebe rozhodl hráč ze Zvičiny Filip Šrámek z Akce WC Praha-Litvínov – 46 (35+11), pouhý úder za ním skončil Míra Jedlička – 47 (36+11), který tak stříbrem zapomněl na minulý nezdar.

O bronzu rozhodl dlouhý dvojnásobný rozstřel mezi M. Cvejnem z Dobrušky a Grešlem, nakonec se štěstí usmálo na vítěze základní části a bednu tak uhájil – 48 (34+14).

O páté místo se podělili s J. Stehlíkem z Prahy i naši Vráťa Jedlička – 50 (38+12) a Petr Čeřen – 50 (38+12). Milan Raulím – 51 (37+14) se musel spokojit s osmým místem, když se mu stala osudná jedna z finálových jamek. Mírně si pohoršil i Petr Berný – 54 (39+15), když klesl na desáté místo, ale hlavně zůstal neporažen v kategorii seniorů. Míla Petrová skončila pátá v kategorii žen.

Zájemci o crossgolf mohou využít i přípravný tábor pořádaný jičínským K-klubem.

Od 14. do 18. srpna bude v dopoledních hodinách probíhat výuka jak úplných začátečníků, tak i pokročilejších hráčů. To vše včetně tréninkových turnajů bude vést M. Jedlička.

(gmj)