Bronzové medaile pak Martin Stehlík a Jakub Chval. Turnaj proběhl po všech stránkách hladce a k maximálnímu štěstí chyběla jen ta zlatá placka na krku jednoho z jičínských boxerů.

Skvělá bilance

Příchod nového roku však znamenal, že se blíží další velký turnaj – mistrovství České republiky kadetů a školní mládeže a šance na zisk té nejcennější medaile byla na obzoru. Pořádajícím oddílem byl klub BC Táty Němce České Budějovice. Turnaj se uskutečnil o víkendu a zúčastnilo se ho rekordních 122 závodníků! Za BC Jičín zde startoval ve váze do 42 kg čerstvě čtrnáctiletý František Bradáč. Jičínský boxer nenašel ani v jednom zápase přemožitele a obhájil tak titul mistra České republiky v kategorii školní mládeže.

Ve finálovém boji porazil s přehledem domácího borce Dominika Pince jasně a všemi hlasy rozhodčích 3:0 na body. Franta získal svůj již druhý titul a skvělou bilanci v domácím ringu upravil na 32 zápasů, 26 výher, 5 remíz a pouze jedné porážky!


Nyní ho čeká stejně jako ostatní členy oddílů Galavečer boxu. Ten se uskuteční v sobotu 1. března od 20 hodin v jičínském Masarykově divadle. Všichni příznivci boxu jsou srdečně zváni na tento opravdu kvalitně obsazený Galavečer. Pořádající oddíl postaví do ringu to nejlepší co může nabídnout. Jsou to Franta Bradáč, Jakub Chval, Martin Stehlík, Jan Meiszár, Josef Pavliš, Martin Smutný a v jediném ženském zápase nastoupí naše finalista z mistrovství České republiky Dominika Kovaříková.

Ta se v lednu představila poprvé v reprezentačním dresu, kdy dostala pozvánku od trenérky Evy Liškové na turnaj do Komárna. Domča se této šance nezalekla a v utkání zde porazila téměř domácí boxerku Euku Ditrichovou z maďarského Györu. V oddíle to Domče všichni strašně moc přejí a doufají, že to nebyl poslední úspěch v mezinárodním ringu. Nejen Dominiku, ale i ostatní boxery přijďte povzbudit na druhý ročník Galavečeru Warrior Gym do jičínského Masarykova divadla. Srdečně vás všechny zve celý oddíl boxu v čele s prezidentem klubu Bedřichem Doležalem starším a ředitelem Galavečeru Františkem Bradáčem starším.    Bedřich Doležal