Nejlépe si v Brně vedl hořický závodník Lukáš Fikker. Ten opanoval oba závody v kubatuře 125SP. Zkušený Marek Zima skončil v sobotním závodě šestý, v neděli už vybojoval bednu, když dojel třetí.

Závodník z Verdeku u Dvora Králové Patrik Kolář ovládl třídu 125 GP a z Brna si odvezl dvě cenné výhry. Matador Oldřich Podlipný si připsal na své konto ve stejné třídě dvě druhá místa. 

Na Masarykově okruhu se představil i Marek Červený. Borec ze Stračova pro letošní sezonu přesedlal zpět do kategorie Supersport a už o tomto víkendu vstoupí do seriálu IRRC. První závod se jede v Hengelu v Nizozemsku. V Brně bral Červený třetí a páté místo. 

Legendární Hořice se blíží

O víkendu 21. a 22. května se v Hořicích pojedou závody 300 zatáček Gustava Havla. Už teď je jasné, že po pauze zaviněné koronavirem do Hořic přijede kompletní česká špička. Chybět nebude kvalitní zahraniční konkurence. „Jsem velice rád, že můžeme poprvé od roku 2019 uspořádat 300 zatáček Gustava Havla v tradičním květnovém termínu. Zatáčky se pojedou jako MMČR na přírodních okruzích ve všech moderních kategoriích a už při pohledu na provizorní startovní listinu vidíme, že letošní ročník bude mít výbornou sportovní úroveň,“ uvedl pro web města ředitel hořických závodů Tomáš Jenčovský. (rv)

close 300 zatáček Gustava Havla info Zdroj: AMK Hořice zoom_in 300 zatáček Gustava Havla