V patnácti podzimních zápasech vybojovali 37 bodů za dvanáct výher, jednu remízu a dvě porážky při aktivním skóre 43:12. Navíc mají ještě jedno utkání k dobru s Náchodem B. Na vedoucí Olympii Hradec Králové je ztráta minimální. Rozhodující bitvy tak přijdou až na jaře příštího roku. Toho si je vědom i sekretář novopackého klubu Mgr. PETR JEŽEK, (na snímku) s nímž jsme si o úspěšném podzimu povídali.

Jak jste spokojen s podzimní části sezony krajského přeboru novopackých fotbalistů?
Podzim pro naše mužstvo skončil nad očekávání. Postavení v tabulce a bodový zisk dávají naději bojovat v jarní části o nejvyšší příčky. Druhé místo nám udělalo radost, s takovým výsledkem jsme opravdu nepočítali.

Co Vám jako funkcionáři udělalo největší radost?
Atraktivní, ofenzivní hra našeho mužstva (s výjimkou utkání v České Skalici a Broumově). Nutno však zapracovat na defenzivě, která v několika utkáních měla značné trhliny. Radost nám určitě dělají skalní fanoušci, kteří doprovázejí naše mužstvo na všechna utkání na hřištích soupeřů, za což jim upřímně jménem klubu děkuji.

Z čeho jste naopak zklamán?
Zklamáním je pro mě především malá divácká kulisa na domácích zápasech, která se pohybuje v dolní hranici průměru krajského přeboru i přes dobré výsledky našeho mužstva.

Jaký je současný zdravotní stavnovopackého mužstva?
Podle mých informací je zdravotní stav mužstva v současné době dobrý. Potěšitelné je i zjištění, že s lehkou přípravou začíná již i dlouhodobě zraněný kapitán našeho mužstva Vladimír Kalenda.

Nyní následuje zasloužená přestávka. Kdy zahájíte zimní přípravu, a co bude její hlavní náplní?
Zimní přípravu zahájíme ve druhé dekádě měsíce ledna 2009. Tréninkové dávky budou probíhat střídavě v hale ZŠ v Komenského ulici, na umělé trávě hřiště Grassroots UEFA u ZŠ v Husitské ulici (brzy proběhne jeho slavnostní otevření) a na umělé trávě Městského stadionu v Jičíně. Od třetí dekády ledna budeme o víkendech až téměř do zahájení mistrovských utkání jara (14. března 2009 dohráváme jarní předehrávku s Náchodem B) startovat na zimním turnaji na umělé trávě v Novém Bydžově – Chudonicích.

Počítáte s posílením mužstva, jak to bude dál s hráči na hostování?
Rádi bychom určitě mužstvo na některých postech pro jarní část mistrovských utkání posílili. Máme vytipováno několik hráčů, které bychom rádi oslovili, ale jejich start v našem mužstvu je otázka dalších jednání. Podle mých informací všichni hostující hráči budou na jaře v našem mužstvu pokračovat. Zájem vrátit se zpět na Slovensko projevil Rastislav Tabaka.

Co očekáváte od jarní části, koho řadíte k favoritům a jaké ambice má Nová Paka?
Od jarní části očekávám, že naše mužstvo bude pokračovat v dobrých výkonech, tím osloví také větší část novopacké veřejnosti k zájmu o novopacký fotbal. Favoritem k postupu je pro mě jednoznačně vedoucí celek tabulky Olympia Hradec Králové. Cestu do divize ji podle mého názoru mohou ještě znepříjemnit mužstva Trutnova, Broumova a Jičína. Stejný zájem potrápit kuklenské šavle však bude mít i naše mužstvo.

Co byste fanouškům vzkázal v závěru letošního roku?
Skalním fanouškům našeho klubu přeji hodně zdraví, štěstí a osobní spokojenosti a především hodně radosti z výkonu a výsledků novopackého mužstva v roce 2009. (jp)