Ve sportovní hale v Chlumci nad Cidlinou tentokrát se střídavým úspěchem, po vítězství nad Vysokým Mýtem podlehly Jičíňačky v dramatické bitvě o první místo Jablonnému.

Liga juniorek, skupina 4

KM automatik FBK Jičín - FTC Vysoké Mýto 5:3 (2:1,1:2,2:0)

Často přehnaně tvrdě hrající tým Vysokého Mýta není právě oblíbeným jičínským soupeřem. I tentokrát narušovalo Mýto jičínskou kombinační hru důraznou obranou s řadou osobních střetů. Jičínský tým se bohužel přizpůsobil, z čehož pramenil řada nebývale vysoký počet vyloučení. V prvním oslabení Jičín inkasoval, vyrovnání pak zajistila Adéla Kmošková z trestného střílení a ještě do třetiny obrátila skóre v jičínský prospěch Monika Kuhnová. Podobný obrázek přinesla i druhá část hry. Mýto vyrovnalo, Jičín šel opět do vedení po trefě Šárky Egrtové, v závěru třetiny byl ale stav opět vyrovnaný. Rozhodla tak závěrečná třetina. Jičín začal hrát kombinačně a také disciplinovaně, což přineslo kýžený efekt. Brankami Naty Kuželové a Moniky Kuhnové rozhodl FBK Jičín o zaslouženém vítězství.

Góly Jičína: Kuhnová 2, Kmošková, Egrtová, Kuželová.

KM automatik FBK Jičín - TJ Jablonné nad Orlicí 4:5 (1:2,1:2,2:1)

Druhý zápas přinesl pohlednou kombinační hru s řadou pěkných akcí na obou stranách. Střetly se dva neporažené týmy. Jablonné šlo rychle do vedení. Jičín se bohužel ani tentokrát nevyvaroval vyloučení a v oslabení inkasoval podruhé. Kontaktní gól zařídila Šárka Egrtová. Ve druhé třetině opakovaně odskočilo Jablonné na dvoubrankové vedení, z jičínské strany korigovala na 2:3 Majda Fejfarová. Soupeř ale v závěru druhé a na počátku třetí třetiny přidal další dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Jičín ale předvedl fantastickou poslední desetiminutovku. Řada gólových šancí ale přinesla jen 2 branky z holí Moniky Kuhnové a Naty Kuželové a soupeř tak uhájil nejtěsnější vítězství.

Góly Jičína: Egrtová, Fejfarová, Kuhnová,Kuželová.

Sestava KM automatik FBK Jičín: T. Chlumská – Berná, Ziegelheimová, Čelišová, Nováková – Egrtová, Filcsáková, Kuhnová - Fejfarová, Kmošková, Kuželová, Kleistnerová, Trenér Filcsák.   (chm)

Ilustrační foto
Florbalistky Jičína po přestřelce padly