Vloni se přitom Turnov v premiérové sezoně zachránil poměrně klidně. „Asi to bylo nadšením, s jakým jsme do soutěže vstupovali,“ přemítal na úvod hodnocení kapitán turnovských florbalistů Radim Kolomazník.

V letošní sezoně nedokázali hráči z města v srdci Českého ráje výrazněji stabilizovat své výsledky. Takřka celou sezonu strávili na posledním místě tabulky a kladné výsledkové záchvěvy ihned střídaly tvrdé rány o zem.

„Bohužel vlastně celou sezonu jsme se potýkali se špatnou tréninkovou docházkou. Navíc jsme se od začátku museli obejít bez Antonína Palatínuse (konec hostování ze Sokola Mladá Boleslav) a Vojty Žilky (studium ve Švýcarsku),“ snažil se vysledovat jednu z příčin sestupu Kolomazník.

Pro Turnov se první ostrou zkouškou v sezoně stala účast v tradičním Poháru České pojišťovny. Zde tým dokázal suverénně projít prvním kolem a postoupit, ale v Rokycanech na turnaji 2. kola se mu vůbec nedařilo, získal jediné vítězství a postup s týmy podobných kvalit zůstal v nedohlednu. Turnovským následně nevyšel ani vstup do ligové sezony. Naplno se týmu podařilo zabodovat až v osmém zápase proti Kadani, ale ani tento úspěch florbalisty k výraznějšímu tažení nenakopl.

Druhá polovina sezony začala pro mužstvo lépe. Dvě domácí vítězství obrátila naděje na záchranu o sto osmdesát stupňů. „Ale znovu asi zafungovalo sebeuspokojení a opět nechuť některých borců odjet k důležitým utkáním na hřiště soupeřů. Prohru v Plzni přesto vylepšilo druhý den cenné vítězství v Rokycanech,“ komentoval Kolomazník.

Herně zvládnuté dvojutkání proti týmům z Ústí nad Labem dopadlo opět s polovičním úspěchem a Turnov v té době opustil předposlední místo. Poslední čtyři zápasy ročníku ale totálně nezvládl a zachránit se tak ani přes zlepšené výkony nedokázal.

„Tým se nedokázal potřebně semknout a dělat něco od začátku až do konce společně. To byl asi hlavní důvod neúspěchu,“ zrekapituloval Radim kapitán florbalistů TJ Turnov právě ukončenou neúspěšnou sezonu.