Čtvrtý turnaj odehrají ženy na domácí palubovce ve sportovní hale 28. října.

Necelé dvě minuty před koncem druhého utkání je dělily od získání cenných čtyř bodů, nakonec však přivezly alespoň jedno vítězství a jen horší skóre vstřelených branek je posunulo na zatím druhou příčku tabulky.

Tatran Střešovice FBK Jičín 3:4 (0:0, 1:2, 2:2). Góly a asistence: Špíglová (Kořínková), Špíglová, Špíglová, Hučíková (Kolumpková).

Z počátku Tatranky odolávaly obležení jičínských hráček a čekalo se na střelce, který zamíří nejpřesněji. Až ve druhé třetině na sebe vzala zodpovědnost Lada Špíglová , která svým hattrickem poslala Jičín do vedení. Tatranky se přesto nevzdávaly a udržovaly kontakt na rozdíl jedné branky.

Důraznějším týmem tohoto utkání se nakonec ukázal Jičín. Dorážka Julči Hučíkové do odkryté brány zajistila již páté vítězství v této sezoně a do druhého utkání se vstupovalo s větším klidem, přestože Jičíňačky čekal silný soupeř této ligy.

FBK Jičín Herbadent SJM Praha 11 B 5:6 ( 2:2, 0:1, 3:3). Góly a asistence: Hučíková (Špíglová), Pitthardová (Kolumpková), Špíglová (Kolumpková), Floriánová (Mikolášková), Marksová. Vyloučení: 3:2 2 minuty Kolumpková (opakované přestupky), 2 minuty Kořínková (hra rukou), 2 minuty Kolumpková (opakované přestupky).

Zatím nejtěžší utkání, které Jičíňačky odehrály. Rytmus hry určoval pražský tým a naše děvčata se snažila udržovat tempo. Tým Herbadentu tvořily hráčky, jenž ještě nedávno nastupovaly za extraligové celky a některé z nich se dokonce pohybovaly v reprezentačních výběrech České republiky. Šlo se však do boje nehledě na to, v jakém silném složení tento tým nastoupil. V jičínském týmu naopak dostaly šanci mladé juniorské hráčky Lucka Floriánová a Lucka Růžičková, které předvedly perfektní výkon srovnatelný s kategorií žen a patří jim tak veliká pochvala za předvedenou hru.

Ač střelecky měly navrh pražské hráčky, naše děvčata těžila z minima maximum. Každá druhá střela na bránu končila v soupeřově síti a naopak jejich střely skončily buď v náručí jičínské gólmanky Verči Samkové nebo je zastavila konstrukce dobře postavené branky. Chvilku to vypadlo, že se Jičínu podaří udržet shodný výsledek, ale Pražačky si zaslouženě vybojovaly vítězství a Jičín tak připravily o první tři body.

FBK Jičín: Samková, Plíšková Marksová, Vondrovicová, Kolumpková, Růžičková, Vacková Špíglová, Pitthardová, Chlumská Mikolášková, Kořínková, Šudová, Hučíková, Konířová, Floriánová.

1. Herbadent Praha 5 0 1 54:14 15

2. FBK Jičín 5 0 1 33:22 15

3. FBC Č.Budějovice 4 0 2 16:13 12

4. SK Litvínov 3 0 3 22:15 9

5. Mladá Boleslav 3 0 3 26:32 9

6. Tatran Střešovice 2 1 3 17:20 7

7. Elite Praha B 2 0 4 14:21 6

8. Fbš Bohemians B 1 1 4 18:32 4

9. TJ JM Chodov B 1 0 5 14:45 3

Již čtvrtý turnaj odehrají jičínské ženy na domácí palubovce ve sportovním areále v pátek 28. října, kdy se střetnou v 10 hodin s pražským týmem Elite a v 15.30 s Českými Budějovicemi.

(kk)